Do Česka dorazil nejlepší skládací mobil od Samsungu. Galaxy Z Fold 2 drží cenu proklatě vysoko

  • Do prodeje v Česku vstupuje skládací Galaxy Z Fold 2
  • Nabízí výbavu snů a nové funkce pro produktivitu
  • Doporučená cena je stanovena na 54 990 Kč

V České republice se dnes začal prodávat očekávaný Galaxy Z Fold 2, což je aktuálně nejlepší smartphone ve své kategorii. Případní zájemci tak musí počítat s tím, že novinka je jedním z nejdražších telefonů, který je možné v tuzemsku zakoupit.

Nahradí i tablet, stačí ho otevřít

Galaxy Z Fold 2 není obyčejný smartphone, ale zařízení, které má ambice nahradit i počítačový tablet. Nový ohebný mobil má totiž stejně jako předchůdce dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout.

Při používání aplikací je možné rozbalením přístroje snadno přejít z menšího na větší displej a naopak. Vylepšený skládací panel disponuje adaptivní frekvencí v rozsahu 11 až 120 Hz, což by se mělo pozitivně projevit na celkové výdrži.

Galaxy Z Fold 2 | foto: Samsung

Vylepšený pant a speciální software

Důležitou součástí konstrukce „dvojky“ pak je skrytý pant (technologie Hideaway Hinge) s vačkovým mechanismem, v těle fotoaparátu prakticky neviditelný, díky němuž může Z Fold 2 sám bez jakékoli opory stát na podložce. Od předchozího modelu Galaxy Z Flip přebral telefon rovněž drobnou mezírku mezi tělem a krytem pantu, díky níž lépe odpuzuje prach a různé nečistoty.

Kromě toho Samsung láká i na softwarové funkce Flex a App Continuity nebo optimalizované uživatelské rozhraní s aplikacemi – interface na hlavním displeji si můžete volit podle libosti tak, aby nejlépe vyhovoval vašim potřebám. V nastavení lze snadno přepínat mezi tradičním telefonním zobrazením a speciální úpravou pro velký displej.

Galaxy Z Fold 2 | foto: Samsung

Uvnitř jenom to nejlepší

Základem telefonu je aktuálně nejvýkonnější mobilní procesor Qualcomm Snapdragon 865+ s podporou sítí 5G, který doplňují 12 GB operační paměti a 512GB úložiště. Fotoaparátů je k dispozici pět, každá obrazovka má přitom jeden vlastní, další tři jsou pak vzadu – hlavní, širokoúhlý a teleobjektiv.

Cena

Galaxy Z Fold 2 je dostupný v České republice v černé (Mystic Black) a bronzové (Mystic Bronze) barvě za doporučenou cenu 54 990 Kč.

Total
0
Shares