Pes, robot, Ghost Robotics

Děsivý robotický pes sestřeluje cíle automatickou puškou. Odborníci ho nazývají nebezpečnou hračkou

  • Zahradu jednoho ruského boháče hlídá neobyčejný pes
  • Není živý a na zádech nosí smrtonosnou zbraň

Robotický pes, který hlídá zahradu vyzbrojený obrovskou automatickou puškou, není podle odborníku na bezpečnost naštěstí nic, čeho bychom se měli nějak výrazněji obávat.


Nepřehlédněte: Roboti do roku 2060 budou vládnout světu, z lidí se stanou otroci a domácí mazlíčci


Robotický pes nečekaně ozbrojen

Video, které se virálně šíří všude možně po internetu, ukazuje robotického psa, jak chodí nervózně po zahradě sem a tam, než nakonec začne střílet na dva cíle. Robotický ochránce hlídá zahradu jednoho ruského milionáře a majitele firmy vyrábějící hoverboardy, který podle všeho vzdal snahu naučit svého živého psa střílet z automatické pušky, a tak koupil chodícího robota a zbraň na něj jednoduše přimontoval.

Spot pomáhá při hledání drog

Neživý obránce sice vzbuzuje respekt, ale je to pouhá čínská kopie psího robota s názvem Spot společnosti Boston Dynamics, který stojí desítky tisíc dolarů. Spot již našel uplatnění v různých odvětvích, například v továrnách, u policie nebo na ropných plošinách. Dle dřívější zprávy Boston Dynamics pracuje po celém světě na zhruba 400 místech.

Na zádech nosí snajperskou pušku

Psího robota vyvíjí i další americká firma, Ghost Robotics, a z něj už jde opravdový strach. Čtyřnohý voják, který dokáže vylézt i po schodech, nosí na zádech skutečnou odstřelovací pušku. Díky speciálnímu keramickému povlaku se navíc dokáže dobře maskovat a je obtížné ho v terénu odhalit i moderními přístroji pro noční vidění.

Experti na kybernetiku předpokládají, že vojenského psa Ghost Robotics využije americká armáda, pro kterou bude plnit specifické úkoly.

Zdroj náhledové fotografie: Ghost Robotics, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares