Telefon, iPhone

Definitivní důkaz o cestování v čase? Na videu z koncertu Elvise byl objeven člověk s telefonem v ruce

  • Další důkaz o cestování časem?
  • Lidem nedá spát video z koncertu krále rokenrolu

O cestování v čase slýcháme hlavně ve science fiction filmech, ale video, které se teď objevilo na internetu, tuto teorii podrobuje těžké zkoušce. Uživatelé diskutují o tom, zda tajemná žena na jednom z posledních koncertů Elvise v ruce nedrží mobilní telefon.


Nepřehlédněte: Huawei opustí evropský trh. USA se podařilo zničit výkladní skříň čínského režimu


Drží v ruce telefon?

Na záběru z koncertu Elvise Presleyho je vidět někdo, o kom mnozí spekulují, že je to cestovatel v čase, který používá smartphone. Podivnosti si během sledování speciálu na stanici CBS, který představoval některá z posledních vystoupení krále rokenrolu, všiml jeden příznivec slavného umělce a uživatel sociální sítě Reddit.

Když Elvis začne zpívat píseň Don’t be Cruel, hodí do davu jednu ze svých charakteristických šál. Kameraman se okamžitě zaměří na jeho příznivce, kteří se ji snaží chytit, ale kromě nich se v záběru na okamžik také objeví žena, která drží zvláštní černý obdélníkový předmět, který se nápadně podobá dnešním smartphonům.

Žádný cestovatel v čase, jsou přesvědčeni skeptici

Video uživatele, kteří ho viděli, vede k domněnce, že se možná jedná o cestovatelku časem, která se do roku 1977 vypravila odněkud z budoucnosti, aby si koncert Elvise užila a natočila.

Skeptici však poukazují na zbytečnost používat smartphone v době, kdy neexistovala žádná mobilní infrastruktura. Tvrdí, že předmět byl pravděpodobně dobový fotoaparát, který drží žena tak nešikovně, až při troše představivosti připomíná telefon.

Jeden z uživatelů video okomentoval následovně: „Logicky vím, že cestovatelé v čase neexistují, ale je opravdu těžké na to nemyslet, když vidím tohle.“ Jiný uživatel Redditu pak vše otočil a zeptal se: „Může to být příklad technologického pokroku, ke kterému měla přístup jen elita?“

Většina lidí však podobné konspirační teorie smetla ze stolu a je přesvědčena o tom, že podivný objekt je pouzdro na cigarety nebo krabička od džusu. Nejblíže pravdě je zřejmě uživatel, který připomněl, že údajný mobilní telefon vypadá podobně jako fotoaparát Kodak 110, který byl v prodeji už v roce 1972.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: The Sun, Coasttocoast

Total
0
Shares