Aktualizace telefonů Apple iPhone

Apple dostal flastr! Může za to iPhone bez nabíječky v balení

  • Apple doplatil na svoji „šetrnost“
  • Soud mu napařil pokutu
  • Důvodem je chybějící nabíječka

Jistě víte, nejen Apple, ale i někteří další výrobci poslední dobou celkem dost „šetří“. Bohužel ne naše peněženky (a že by to nebylo na škodu). Kvůli hojně akcentované ochraně životního prostředí a tvz. zelené politice totiž nenabízí nabíječky v balení. Tentokrát na to doplatil populární Apple.

Opravdu zelená politika?

Jde sice o kuriozitu, ale i ty k životu patří. Jistý Brazilec si pořídil iPhone a nenašel v balení nabíječku. To, co je jinde už jaksi samozřejmost, je právě v Brazílii problém (země trvá na tom, aby adaptéry byly součástí krabičky). Uživatel v tom zkrátka viděl velký špatný a tak Apple zažaloval a – samozřejmě vyhrál.


Nepřehlédněte: Češi, sháníte sluchátka? Lidl má jedny parádní Sony za fantastickou cenu


brazilské mince real
Zdroj: Eduardo Soares / Unsplash

Apple musí platit

Muž si tak rázem přijde na nemalou částku, kterou mu musí americký výrobce vyplatit. Konkrétně jde o 5 000 brazilských realů (zhruba 24 200 korun) a to i přesto, že se Apple dokázal celkem slušně obhájit před soudcem, jak píše server Android Authority. Každopádně, verdikt v jeho neprospěch byl nekompromisní: zaplať!

Otázkou je, jak se k tomu nyní značka postaví (oficiálně se nevyjádřil). Tahle situace totiž není první vlaštovkou. A v Brazílii si nikdo tuplem „nelajzne“. I takový Samsung, který začíná pomaličku razit stejnou cestu si na tamějším trhu dává pozor a nabíječky nezapomíná přibalit.

Zdroj náhledové fotografie: Szabo Viktor / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares