Constantine 2

Constantine 2 bude! Komiksový antihrdina si to opět rozdá se samotným peklem

  • Původní film z roku 2005 dostane sequel
  • Constantine 2 půjde do kin v roce 2024

Někteří mu vyčítali určitou fádnost a tendenčnost, jiným se nelíbil obsah, který (přímo stylově) přebíjela forma. Přesto se mu nedal upřít do šroubku precizní vizuál a snaha vykreslit komiksového antihrdinu co nejvěrněji.

Komiks, co zraje jako víno

Ano, řeč je o filmu Constantine z roku 2005, v němž se blýsknul (nejen) můj oblíbenec Keanu Reeves. Zatímco ten dal hlavní postavě osobitost a šmrnc, režisér Francis Lawrence se postaral o fantastické digitální orgie. Vzpomenete si ještě na peklo? To nemělo chybu, a pro mě je to naprostá topka (spolu s Čerty nejsou žerty, to jasné).

Vůbec celý snímek má ke klasické konfrontaci tak blízko jako Škoda Fabia k Bugatti. Běžní lidé, kteří nemají o démonech ani ponětí, zde vystupují téměř okrajově a jen jako nezbytný kompars. Zato zasvěcení, jak dobří, tak zlí si kradou pro sebe většinu stopáže.

John Constantine, obhroublý přímočarý drsoň, jenž se nerozpakuje denně stáhnout deset krabiček cigaret a zasí*at si plíce rakovinou si naprosto s nikým a ničím nebere servítky, a to je dobře.


Nepřehlédněte: Zásadní objev: NASA na Marsu vyrobila kyslík, astronautovi by stačil na sto minut dýchání


Constantine 2

Navíc s přibývajícími lety získal na kráse a zraje jako rezerva Chàteauneuf du Pape. Reeves se několikrát nechal slyšet, že by si hlavní roli rád zopakoval, jenže nikdo se k pokračování neměl. Jeden by už ani nedoufal, i když – ejhle, Constantine 2 bude! S informací přispěchal The Hollywood Reporter.

Vypadá to, že stará dobrá sestava Reeves (Constantine), Lawrence (režie) a Goldsman (scénář) to dají opět dohromady a – jak doufám – znovu nám naservírují pořádnou opulentní mňaminu.

Čím se budu snažit vykoupit svoji hříšnou duší tentokrát? A koho bude mít po svém boku tentokrát? Na to si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Premiéra je, tuším, ohlášená na rok 2024.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Warner Bros., oficiální promo

Total
0
Shares