Elektromobil

Číňané vyrobili fenomenální baterii pro elektromobily. Dojezd přes 1000 kilometrů už není snem

  • Elektromobily s dojezdem přes 1 000 km?
  • Díky nové baterii žádný problém!

Čínská společnost Gotion představila nový, revoluční typ baterií do elektromobilů. Slibuje rychlé dobíjecí časy a naprosto parádní čísla v dojezdu – na jedno nabití prý není problém ujet až 1000 kilometrů.


Nepřehlédněte: Vesmírná sonda NASA zachytila na Jupiteru strašidelný úkaz: Tady je foto záhady


Rekordní baterie

Jedním z problémů, kterému čelí široké rozšíření elektrovozů, je omezený dojezd, který tradičně brání jejich používání pro cestování na dlouhé vzdálenosti. S příchodem nového typu akumulátoru společnosti Gotion se však situace může rychle změnit.

Současně pokračují plány společnosti na výstavbu továrny na baterie v Michiganu, která údajně vytvoří 2 300 pracovních míst. To vše je součástí vzestupu odvětví elektromobilů, který zaznamenává celá země.

Nová přelomová baterie, nazvaná Astroinno, je výsledkem desetiletého vývoje čínských inženýrů. Specifikace? Na jedničku s hvězdičkou! Eůektromobil vybavený Astroinno ujede na jedno nabití až 1050 kilometrů, přičemž celková životnost článků je odhadována na 2,4 milionu kilometrů, uvádí Inside EVs.

Výkonný prezident společnosti Gotion Cheng Qian uvedl, že akumulátory se dokáží rychle nabít za 18 minut a projdou všemi bezpečnostními testy.

Elektromobil
Zdroj: Malte Helmhold / Unsplash

Elektromobil s rekordním dojezdem

Baterie využívá unikátní složení elektrolytu a přináší další vylepšení. Počet dílů, potřebných k sestavení baterie, byl oproti předchozím verzím snížen o 45 %. Hmotnost dílů byla rovněž snížena, a to o 32 %.

Společnost Gotion působí také v Německu a na třech místech na Dálném východě. V USA již má závod ve Fremontu v Kalifornii a také provoz v Independence v Ohiu. Volkswagen je údajně jedním z prvních zákazníků čínské firmy, ačkoli další detaily zveřejněny nebyly, víme, že sériová výroba nového elektromobilu má být zahájena příští rok.

Zdroj náhledové fotografie: user6702303 / Freepik, zdroj: TheCooldown

Total
0
Shares