Samsung Galaxy Watch 5

Chytré hodinky Samsung se v Česku naučí měřit krevní tlak a EKG. Nové funkce dorazí v březnu

  • Samsung zpřístupňuje aplikaci Health Monitor, umožňující monitoring zdravotního stavu a dosahování nejrůznějších cílů spojených s fitness a wellness, v dalších 31 zemích
  • Majitelé hodinek Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2 si mohou pomocí aplikace měřit krevní tlak i EKG
  • V Čechách a na Slovensku budou tyto funkce dostupné v průběhu března v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku

Aplikace Samsung Health Monitor získala v prosinci 2020 certifikát CE, což Samsungu umožňuje rozšířit službu do 28 evropských zemí. Certifikát CE potvrzuje, že produkt splňuje požadavky na bezpečnost, zdraví a ekologický standard na území EU. Díky tomu si budou moct měřit krevní tlak a EKG uživatelé v následujících zemích: Belgie, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Island, Irsko, Itálie, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Kromě toho bude aplikace Samsung Health Monitor dostupná i v Chile, Indonésii a Spojených arabských emirátech, takže celkový počet nových zemí naroste na 31

Měření krevního tlaku

Vysoký krevní tlak bývá obvyklým projevem onemocnění mozku, ledvin či srdce. V případě zanedbání může vést k srdečnímu selhání či jiným kardiovaskulárním problémům. Díky hodinkám Samsung Galaxy lze ovšem krevní tlak měřit prostřednictvím aplikace Samsung Health Monitor, takže si uživatelé mohou udělat přesnější obrázek o svém zdravotním stavu a kvalifikovaněji rozhodovat o svých potřebách.

Po kalibraci hodinek pomocí tradičního tlakoměru s manžetou lze jednoduše klepnout na příkaz Měřit a přístroj změří krevní tlak kdykoli a za jakýchkoli okolností. Tlak se měří pomocí analýzy pulsu, který snímají senzory na hodinkách. Program analyzuje poměr kalibrované hodnoty a změny tlaku a z toho odvodí stávající hodnotu tlaku.

EKG

Podle odhadů trpí zhruba 33,5 milionu lidí po celém světě fibrilací síní, což je běžná forma poruchy srdečního rytmu. Fibrilace síní je častou příčinou srdečních problémů, k nimž patří krevní sraženiny, srdeční selhání či infarkt.

Až bude aplikace Health Monitor dostupná, stačí se pohodlně usadit, otevřít v telefonu Galaxy aplikaci Samsung Health Monitor a ujistit se, že vám hodinky sedí pevně na zápěstí. Pak si položte předloktí na rovný povrch a špičkou prstu druhé ruky zlehka přitiskněte horní tlačítko na hodinkách na dobu 30 vteřin. Aplikace změří vaši srdeční činnost a rytmus a zařadí ho buď do kategorie sinusoidy (běžný, pravidelný tlukot srdce) nebo do kategorie fibrilace, pokud srdce tluče nepravidelně.

Dostupnost

K měření krevního tlaku nebo EKG je zapotřebí aplikace Samsung Health Monitor nainstalovaná jak v chytrých hodinkách Galaxy Watch 3 nebo Galaxy Watch Active 2, tak i v telefonu řady Samsung Galaxy. Aplikace se instaluje automaticky, když si uživatelé své hodinky Galaxy aktualizují na nejnovější verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable. Aplikace v hodinkách pak otevře odkaz, který uživatele v internetovém obchodě Galaxy Store nasměruje ke stažení aplikace pro telefon.

Aktualizovaná aplikace Samsung Health Monitor bude na modelech Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2 postupně k dispozici od 4. února. V Čechách a na Slovensku budou funkce dostupné v průběhu března 2021 v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku.

Samsung doporučuje:

  1. Nutností je telefon řady Samsung Galaxy s operačním systémem Android 7.0 nebo novějším, spárovaný s chytrými hodinkami Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2.
  2. Kvůli přesnosti je zapotřebí, aby uživatelé své přístroje minimálně jednou za čtyři týdny kalibrovali.
  3. Krevní tlak se měří v klidovém stavu, podobně jako s tradiční manžetou. Neměl by se měřit, když uživatelé cvičí, kouří nebo pijí alkoholické nápoje. Měřením krevního tlačítku ani využitím aplikace Samsung Health Monitor nelze diagnostikovat vysoký krevní tlak, další problémy ani známky srdečního selhání. Aplikace neslouží k nahrazení tradičních diagnostických metod ani profesionální léčby.
Total
1
Shares