Kuki prostředí

Chytré hodinky jako dálkový ovladač? S Kuki je to možné

  • Kuki jako první IPTV služba v Česku představila aplikaci pro chytré hodinky Garmin
  • Diváci taky nyní mohou hodinky využívat jako dálkové ovládání libovolného koncového zařízení s Kuki, jako je televize nebo set-top-box

Ovladač na zápěstí

Aplikace potěší všechny diváky, kteří chytré hodinky Garmin našli pod vánočním stromečkem, a zároveň i ty, kteří běžný televizní ovladač častěji hledají než používají. Kromě základních funkcí jako zobrazení seznamu TV kanálů, spuštění živého pořadu, zobrazení a přehrání rozkoukaného pořadu, zobrazení a přehrání trháků a vzdáleného ovládání koncového zařízení, nabízí aplikace i možnost přehrání dříve nahraných pořadů. Hodinkami je dále možné pořady přetáčet a volit si uživatelský profil v rámci prostředí Kuki, na kterém chce divák pořad sledovat.

Aplikace Kuki pro chytré hodinky Garmin
Aplikace Kuki pro chytré hodinky Garmin | foto: Kuki

Vývoj první verze aplikace trval několik týdnů, postupně však dochází k doplňování dalších funkcí, a to i na základě zpětné vazby od prvních testerů. Aplikaci je dnes možné spustit na 25 modelech hodinek Garmin, zejména prémiové řady Fenix.

Aplikace není náročná na baterii

Vzhledem k limitům operační paměti nositelných zařízení bylo třeba aplikaci vhodně optimalizovat, aby nabízela všechny klíčové funkce, ale její provoz nebyl příliš náročný na výdrž baterie. „Kuki tak lze na hodinkách ovládat pomocí widgetu v rámci platformy Connect IQ, který je co do spotřeby energie méně náročný. Stejně tak je možné využít podpory tzv. glances, které ukazují náhled tří různých widgetů najednou, v případě, že daný model hodinek touto funkcí disponuje,“ řekl Marek Bukal, zakladatel televize Kuki.

Total
1
Shares