Watch GT2 Pro

Chytré hodinky Huawei dostávají nové funkce. Vylepšují měření SpO2 a nově umí instalovat aplikace

  • Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 Pro získaly s podzimními aktualizacemi další nové funkce. Nově se naučily kontinuálně měřit hladinu kyslíku v krvi (SpO2)
  • Uživatel už tedy nemusí spouštět měření ručně, vše probíhá automaticky v průběhu celého dne i noci
  • Aktivovat lze i alarm, který upozorní na příliš nízké hodnoty SpO2 (85, 80 nebo 75 %)

V aktuální verzi firmwaru (10.1.3.12) pro HMS telefony (s nadstavbou EMUI) přibyla také možnost hodinky na noc uspat. Během této doby se nezobrazují žádné notifikace a hodinky ani nereagují na natočení zápěstí. Systém se automaticky opět aktivuje až ve chvíli, kdy se uživatel probudí. V nastavení je nově také funkce Odčerpat. Ta hodinky po plavání zbaví případné vlhkosti, která do otevřené části pouzdra mohla vniknout.

Osobní trenér na zápěstí

Nově lze přímo do hodinek Watch GT2 Pro (včetně modelů Huawei Watch Fit a Honor Watch GS Pro) instalovat i aplikace třetích stran. Nabídka se postupně rozrůstá a všechny doplňky jsou ke stažení zdarma. K dispozici jsou drobné hry, kvízy podporující logické myšlení a fitness aplikace. Zájemci si mohou stáhnout například osobního trenéra, jehož součástí jsou návodná videa a podrobný slovní i vizuální popis jednotlivých cviků.

Watch GT2 Pro
Watch GT2 Pro a aplikace kalkulačka | foto: vlastní

Obrazová část s pokyny běží na mobilu v reálném čase, hodinky zaznamenávají potřebné údaje (srdeční tep, spálené kalorie) a vibracemi dávají povely ke změně cvičení. Zatímco některé návody jsou zdarma, pro plné využití je třeba předplatné.


Psali jsme: RECENZE Huawei Watch GT 2 Pro: k dokonalosti už nic nechybí


Pochlubte se svým výkonem

Vylepšení se již dříve dočkala i samotná aplikace Huawei Zdraví, která venkovní sportovní výkony také zakresluje do mapy. Uběhnutou nebo jiným způsobem překonanou trasu si mohou uživatelé znovu projít virtuálně z nadhledu na displeji, s hudbou a s efektním zaznačením důležitých milníků, jako jsou maximální rychlost, nejvyšší bod trasy a nejrychlejší tep.

Huawei Watch GT2 Pro
Huawei Watch GT2 Pro | foto: vlastní

Vytvořenou prezentaci je možné ve formě videa jednoduše sdílet s přáteli. Mezi zatím experimentálními funkcemi aplikace Zdraví najdete také možnost použít telefon a hodinky společně s chytrým běžeckým pásem.

Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 Pro jsou aktuálně k dispozici za 6 999 Kč, při nákupu k nim za symbolickou cenu 1 Kč dostanete bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 3i. Produkty jsou dostupné u běžných prodejců a zároveň na e-shopu Huaweie.

Total
1
Shares