Realme GT 2 Pro RECENZE

Chystají supertelefon s parametry notebooku. Bude mít šílených 24 GB RAM!

  • Máte tolik paměti v počítači? 
  • OnePlus a Realme dorazí s 24 GB RAM

Mnoho z nás si pamatuje na dobu, kdy byl gigabajt operační paměti nadstandardní výbavou stolního PC. Dávno však takovou výbavu mají i ty nejlevnější smartphony a špička je už na dvanáctinásobku. Minulý týden jeden spolehlivý insider prozradil, že společnost OnePlus brzy vydá první smartphone na světě s neuvěřitelnými 24 GB RAM. O den později stejný zdroj uvedl, že OnePlus nebude jedinou značkou, která takový mobil chystá.


Nepřehlédněte: Velká aktualizace pro Samsung Galaxy S23 je tady! Zrychluje ostření, vylepšuje noční režim a zrychluje One UI


Máte tolik paměti v počítači?

Realme není na našem trhu nijak výrazně známou značkou, do povědomí se však dostalo uvedením závoďáckého modelu GT 5G, sérií GT Master se zadní stranou z veganské kůže a nedávno i smartphonem GT Neo 5, který podporuje superrychlé 240W nabíjení, což je maximum dnešního standardu USB4. Realme podobná prvenství evidentně sbírá a dalším chystaným modelem si připíše další – tolik operační paměti ve smartphonu zatím nikdo nepředvedl.

Zdrojem úniku telefonů s 24 GB RAM je známý a spolehlivý čínský tipér (či chcete-li whistleblower) Digital Chat Station, který je aktivní na mikrobiologu Weibo. Dříve neupřesnil, zda bude rekordní množství RAM virtuální nebo fyzické, případně kombinací obojího.

Nyní však tvrdí, že půjde o fyzickou paměť a dodává, že OnePlus a Realme chtějí zpopularizovat smartphony s vysokou porcí paměti. Říká, že nadcházející vlajkové smartphony těchto značek budou mít vždy 16 GB RAM, zatímco nejvyšší – prémiová – varianta dorazí s 24 GB RAM.

Realme GT 2 Pro RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Proč tolik paměti? K čemu je to dobré?

Díky velkokapacitní paměti prý uživatelské prostředí ColorOS nabídne lepší správu spuštěných aplikací na pozadí – telefony by tedy měly nabídnout stejně pohodlný a příjemný multitasking jako na PC.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Gizmochina

Total
0
Shares