Očkování proti COVID-19

Čeští operátoři rozešlou zákazníkům SMS s prosbou o stažení eRoušky

  • T-Mobile, Vodafone a O2 zákazníkům rozešlou SMS s prosbou o stažení aplikace eRouška
  • T-Mobile kromě toho poskytne neomezená data pro nemocnice a hygienické stanice zdarma

Operátoři T-Mobile, Vodafone a O2 oznámili, že na výzvu ministra zdravotnictví Romana Prymuly a hlavní hygieničky Jarmily Rážové začnou dnes odpoledne všem svým zákazníkům s chytrými telefony rozesílat SMS s prosbou o instalaci aplikace eRouška.

Například u T-Mobilu víme, že by rozesílání mělo trvat maximálně do čtvrtka a obdrží jej všichni klienti, kteří vlastní chytré telefony, což představuje téměř 4 miliony SIM karet.

Operátor zároveň uvedl, že poskytne všem svým zákazníkům z řad nemocnic a krajských hygienických stanic od středy 14. října do konce nouzového stavu zdarma neomezená mobilní data pro jejich zaměstnance. Zároveň bezplatně T-Mobile navýší na maximum kapacitu jejich pevného internetového připojení.

K čemu eRouška slouží?

eRouška využívá možnosti smartphonu a zaznamenává data, která pomáhají vystopovat kontakty s lidmi, kteří by mohli být nakaženi virovým onemocněním COVID-19. Pro správné fungování je potřeba mít v telefonu operační systém nejméně Android 6 nebo iOS 13.5.

Aplikace v nové verzi neukládá osobní data, která by mohla být lehce zneužitelná, ale pracuje na základě Bluetooth LE a rozpoznávání blízkosti podle protokolu Apple/Google. Neukládá ani telefonní čísla, nemusíte se tedy bát o soukromí, ale pouze čas a blízkost mobilního telefonu pozitivně testovaného. Appka běží nerušeně na pozadí, kde spotřebovává jen minimum energie, a uživatel musí mít zapnuté Bluetooth.

Jak SMS vypadá?

eRouška
SMS o eRoušce | foto: vlastní
Total
1
Shares