Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Čeští hackeři z Anonymous vytvořili online nástroj, který umí vygumovat ruské webové stránky!

  • Připojte se k útoku na ruské servery, vzkazují čeští Anonymous
  • Stačí otevřít webovou stránku a párkrát kliknout myší

Anonymous na konci února vyzvali hackery z celého světa, aby podpořili jejich úsilí při kybernetických útocích na ruské cíle. Je to podle nich jedna z cest, jak Moskvě ztížit válčení na Ukrajině. Mezi „anonymní“ se počítá mnoho skupin včetně českých. Jsou to právě čeští Anonymous, kteří teď přichází s nástrojem, pomocí kterého mohou běžní občané útočit na různé ruské cíle.


Nepřehlédněte: Pomoc Ukrajině za volantem: Vyrazili jsme za Lvov a přivezli dva uprchlíky, Poláci nás na hranici „svlékli do naha“


Šikovní čeští Anonymous

Hackeři vytvořili speciální stránku cyberwar.cz, jejímž prostřednictvím může každý jednotlivec, a to i bez znalosti IT technologií, narušovat řádný chod ruských stránek. Ještě, než začnete jásat, jak to Rusům nandáte, je důležité zmínit, že trestněprávní kvalifikace útoku typu (D)DoS není bohužel z pohledu českého trestního zákoníku zcela jednoznačná. Ostatně sami na to upozorňují i čeští Anonymous.

Na webu uvádí: „Účast na DDoS je stále nezákonná. Klikněte na pokračovat, chcete-li podpořit Ukrajinu při odstraňování ruských a běloruských propagandistických zpráv, vládních, vojenských a bankovních stránek.“ Nadšencům proto důrazně doporučují používat VPN služby, které poskytují „skryté“ internetové připojení přes virtuální privátní síť.

Kybernetické útoky, které jsou realizovány prostřednictvím webu Cyberwar.cz, jsou typu DDoS. Ty spočívají v tom, že z neznámých IP adres přijde v jeden okamžik mnoho dotazů a stránky takzvaně spadnou. Pokud se do útoků zapojíte, v hackovacím nástroji uvidíte weby, které zrovna pomáháte shodit. Jedná se, jak jinak, o různé významné ruské stránky. Od webů státních institucí až po stránky místních společností či lokálních médií. Uživatel se přitom nemusí nijak namáhat. K útokům typu DDoS stačí, aby web běžel na pozadí. O nic víc se nemusíte starat.

Hackeři mají Rusko na mušce

Nejnovější analýza webu surfshark.com, což je největší VPN služba na světě, potvrdila, že invaze ruských vojsk u svého východního souseda skutečně zmobilizovala hackery z celého světa. Podle publikovaných dat se Rusko v prvním kvartálu letošního roku stalo nejčastěji hackovanou zemí na světě. Konkrétně hovoříme o úniku dat 3,55 milionu uživatelů. Odsunulo tak na druhou pozici Spojené státy americké, které žebříčku do zahájení invaze na Ukrajinu dominovaly.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares