České Mapy.cz už vás nenechají stát v koloně. K navigaci nově přidávají i dopravní informace

  • K dispozici pro Android a iOS
  • Navigování v současné době v aplikaci Mapy.cz používají desítky tisíc lidí denně
  • Do budoucna plánuje aplikace přesah dopravy i do využití v režimu offline

Mapy.cz lidem v nadcházející letní sezóně poskytnou kompletní informace o silniční dopravě prostřednictvím své mobilní aplikace, která nově zobrazuje plnohodnotnou dopravní mapu s rozšířenými možnostmi navigace. Konkrétně uživatele upozorní, kde se na jejich cestě po České republice nachází uzavírky, nehody, radary, kolony nebo stavby na silnici. Od dnešního dne může veřejnost testovat beta verzi s dopravními novinkami, a to v mobilní aplikaci Mapy.cz pro platformy Android a iOS.

Česká aplikace je pro krku zahraničním konkurentům

Mapy.cz již dříve implementovaly část informací souvisejících s dopravou a navigací, a to zpřístupněním svých mapových podkladů do automobilového systému CarPlay nebo možnosti plánování trasy po placených úsecích dálnic či navigaci v pruzích. Od dnešního dne umí plánovač a navigace přizpůsobit trasu aktuální dopravní situaci a za jízdy vyhledá nejrychlejší cestu s ohledem na aktuální dopravu. Další novinkou je, že se navigace vyhne problematickým úsekům na silnicích.

Funkci využívají desítky tisíc lidí

Právě navigování už v současné době v aplikaci Mapy.cz používají desítky tisíc lidí denně a meziroční nárůst jejich zájmu je 100%. Zejména poptávka ze strany uživatelů byla hlavním impulzem pro vývoj celé dopravní mapy. „Chceme být pro lidi parťákem nejen na víkendové výlety, ale i pro běžný život při cestování například po městě,“ říká Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz. Údaje v dopravní mapě jsou v současnosti dostupné jen pro území České republiky, ale do budoucna se počítá s jejich rozšířením.

Mapy.cz | navigace

Postupně Mapy.cz chystají volbu alternativní trasy, která lidem nabídne více tras do cíle. Další prioritou jsou omezení a uzavírky na trase. Aplikace cestovatele upozorní, že se například blíží k oblasti s omezeným vjezdem. Další velkou výzvou je aktuálně pro Mapy.cz dynamický routing. „Jedná se o kontrolní systém, který v čase vyhodnocuje, jestli v době dojezdu narazíte na nehodu, která je od vás aktuálně vzdálená třeba dvě hodiny,“ doplňuje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

Mapy.cz upozorní na policejní hlídky nebo radary

Aplikace uživatele ještě upozorní na policejní hlídky a radary a vyhledá i místa v okolí tras, například benzínové stanice, restaurace nebo hotely. Mapy.cz myslí i na propojení dopravních informací s cykloturistikou a dají sportovcům vědět, kde mohou narazit na uzavírky na jejich trase. Do budoucna plánuje aplikace přesah dopravy i do využití v režimu offline.

Aplikace Mapy.cz sbírá část dat o dopravě od Ředitelství silnic a dálnic ČR a následně je automatizovaně převádí do svých mapových podkladů.

zdroj: mapy.czblog

Total
1
Shares