Samsung Galaxy S23 Ultra

Češi vzali nový Galaxy S23 Ultra útokem. Samsung sebevědomě oznámil, že v předobjednávkách boří rekordy

  • Samsung hlásí v Česku vyprodáno
  • Zákazníci mají o S23 Ultra enormní zájem

Zaváděcí akce Samsungu na nové smartphony Galaxy S23 Ultra má v České republice nebývalý ohlas. Během několika dní byly zásoby zařízení s vnitřní pamětí 1 TB v rámci předobjednávek ve všech značkových obchodech výrobce i na e-shopu zcela rozebrány.


Nepřehlédněte: Mobily Čechů jsou v ohrožení! V Google Play se nacházely zavirované aplikace, které kradou peníze


Samsung v rámci této akce nabízí telefony s vyšší kapacitou za cenu zařízení s nižší kapacitou, zájemci tedy za Galaxy S23 Ultra 1 TB zaplatí cenu jako za Galaxy S 23 Ultra 512GB a za telefon Galaxy S23 Ultra 512 GB jako za Galaxy S 23 Ultra 256 GB. Předobjednávky na nové smartphony pokračují, v průběhu února ale může docházet kvůli velkému zájmu k nedostatku Galaxy S23 Ultra s 512GB pamětí, upozorňuje Samsung.

Samsung se chlubí vynikajícími prodeji

Galaxy S23 Ultra tak vylepšuje to, co vloni převzal od řady Note, a k tomu přináší třeba 200Mpx fotoaparát nebo Snapdragon 8 Gen 2. Obrazovka telefonu dosahuje pořádné úhlopříčky 6,8 palce, jde o Dynamic AMOLED 2X zobrazovač s velmi dynamickou obnovovací frekvencí 1 až 120 Hz.

Nechybí HDR10+, enormní svítivost 1 750 nitů a naštěstí zde výrobce vhodně nasadil 2K+ rozlišení, tedy 1 440 × 3 088 pixelů. Lesklý a trochu zahnutý přední panel kryje Gorilla Glass Victus 2. generace.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: FONETECH.CZ

Fotoaparát s rozlišením 200 Mpx

Výkon zajišťuje nabušený čipset spolu s až 12 GB RAM a grafickým čipem Adreno 740. Výrobce také vyzdvihuje vylepšený systém chlazení, který by měl zaručit, že se vám telefon nebude přehřívat ani při náročném používání nebo kupříkladu hraní her.

Chybět nesmí stereo ozvučení od AKG, Wi-Fi 6e, 5G, NFC, GPS, Bluetooth 5.3 anebo čtečka otisků prstů zabudovaná do velkého displejového panelu. Baterie s kapacitou 5 000 mAh by měla vydržet dodávat telefonu energii celý dlouhý pracovní den. V případě potřeby pak můžete dobít 45W výkonem kabelem (65 % za 30 minut) anebo 15W výkonem na bezdrátové podložce Qi.

Co se týče fotoaparátu, na první pohled je patrná jen jedna velká novinka, a sice 200Mpx hlavní kamera, která má clonu f/1.7, laserový autofokus a podle očekávání i OIS, neboli optickou stabilizaci obrazu. Pak je tu ještě 12Mpx širokoúhlý fotočip s úhlem záběru 120°, 10Mpx teleobjektiv a další 10Mpx, tentokrát periskopický, s maximálním přiblížením až 10× bez ztráty kvality.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Samsung

Total
0
Shares