Chytrý telefon Xiaomi

Češi si telefony nejčastěji chrání pouzdry a tvrzeným sklem

  • Češi si nejčastěji chrání chytré telefony ochrannými pouzdry a ochrannými skly
  • Tvrzenému sklu dávají lidé přednost před ustupujícími ochrannými fóliemi

Podle statistik má 65 % Čechů zkušenost s rozbitím, utopením nebo krádeží telefonu. 90 % poškození telefonu skončí poškozením displeje, jehož oprava stojí i tisíce korun, druhou nejčastější příčinou poškození je pak utopení telefonu. Průměrná cena opravy činí 4 300 Kč, uvádí průzkum BNP Paribas Cardif.


Psali jsme: Hackeři ohrožují až 40 % telefonů s Androidem, kvůli chybě v čipech Qualcomm MSM


Na většině telefonů je poudro a tvrzené sklo

Mezi šest nejčastějších příčin poškození telefonu patří: někdo do vás strčí či vrazí, vypadne vám z ruky jen tak (nešikovnost), vypadne vám z kapsy, poškodí se, když upadnete a máte jej u sebe, vypadne vám z ruky při zakopnutí či uklouznutí, dojde k nechtěnému polití či utopení.

V souvislosti s vysokými počty zničených či odcizených telefonů dlouhodobě také roste zájem o pojištění nahodilého poškození a odcizení křehkých a na rozbití náchylných mobilních zařízení. Lidé si ale nepojišťují jenom velmi drahé přístroje, 65 % pojištěných telefonů je v hodnotě do 7 000 Kč. Většina z nich si pak pojistí telefon na dva roky. Průměrná cena opravy pojištěných zařízení činí 4 300 korun, což odpovídá cca 55 % ceny průměrné pořizovací ceny pojištěného telefonu.

Otázka: Vyplatí se za pojištění smartphonů u mobilních operátorů či jiných prodejců připlácet? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash

Total
0
Shares