Překvapený muž, telefon

Aktualizace proměnila některé telefony Xiaomi, Redmi a POCO v předražené těžítko

  • Aktualizace umrtvuje některé mobily Xiaomi
  • Po instalaci je nelze používat

Společnost Xiaomi v minulých dnech začala uvolňovat aktualizaci pro své chytré telefony. Procedura ovšem neměla zcela bezproblémový průběh, jak se očekávalo. Mnoho lidí na různých internetových hlásí, že jim nový software z mobilů udělal těžítko. Výrobce se k problému přiznal a lidem doporučil, aby navštívili servis.


Nepřehlédněte: Čínský levitující rychlovlak letěl rychlostí přes 620 km/h. Pro Česko zatím stále vzdálený sen


Na vině je problematická aktualizace

Řada majitelů telefonů od Xiaomi si stěžuje na poslední aktualizaci, která jim znemožnila volat či posílat SMS. Zprávy bohužel nejsou pozitivní. 

Jediným řešením, jak problém vyřešit, je provedení obnovení továrního nastavení, které vymaže všechna uživatelská data v zařízení. To s sebou nese značné riziko trvalé ztráty dat, což v tomto případě podtrhuje důležitost pravidelného zálohování.

Pokud lidé nechtějí přijít o data, musí navštívit oficiální servis. Jak k problému došlo? Zdá se, že problém je způsoben novou verzí předinstalované systémové aplikace v rámci MIUI, což je grafický skin systému Android společnosti Xiaomi. Aktualizace, určená výhradně pro zařízení se systémem HyperOS, byla nedopatřením distribuována i lidem s telefony, které běží na MIUI.

Telefon Xiaomi s MIUI
Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Polepší se Xiaomi?

Důsledkem toho došlo k tomu, že smartphony se dostaly do nekonečného opakovaného restartu, což znamená, že jsou nepoužitelné. Zatím není znám přesný počet uživatelů, kteří se s problémem potýkají, přičemž společnost Xiaomi uvádí, že problém není plošný a postižen byl naštěstí jen malý vzorek zařízení.

Celý incident podtrhuje důležitost důkladného testování a selektivní distribuce softwarových aktualizací pro zmírnění nepředvídaných následků. V Xiaomi by na tom do budoucna měli rozhodně zapracovat.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares