Krypto

Češi, sháníte krypto peněženku? Tak bacha, podvodníci to opět zkouší!

  • Krypto je stále v kurzu
  • Pro některé je to vidina rychlého zisku
  • ESET potvrzuje další vlnu podvodů

Bezpečnostní experti ze slovenské společnosti ESET nabádají uživatele kryptoměn ke zvýšené obezřetnosti. Narazili totiž na novou metodu, kterou nově používají nejrůznější vyčůránci, aby z lidí udělali hlupáky a připravili je o úspory. A pozor! Je jedno, jestli jde o operační systém iOS nebo Android.

Krypto láká podvodníky

Takže, co se děje? ESET potvrzuje, že hackeři vystupují pod rouškou falešných webových stránek a dobře cílených reklam. Navíc vypadají na pohled důvěryhodně, maskují se za oblíbené krypto peněženky jako Conbase, Trust Wallet atd., ale skutečnost je jiná. Mimoto, „rekruty“ také verbují v rámci sociálních sítí Telegram a Facebook ověnčené spoustou falešných lajků a profilů.

Že je to tentokrát jiné, potvrzuje i Lukáš Štefanko (ESET). Ten poukazuje na to, že nově je celý přístup podvodníků mnohem propracovanější. Riziko je tak poměrně vysoké. Řekl k tomu následující, citujeme: „Tyto škodlivé aplikace a weby přestavují reálnou hrozbu, protože některé z nich odesílají přístupny na další servery pomocí nezabezpečeného protokolu HTTP.“


Nepřehlédněte: Anonymous hackli bankomaty! Peníze z nich můžou vybírat jen Ukrajinci


Krypto
… aneb pozdě bycha honit (Zdroj: Anthony Tran, Unsplash)

Stačí strašně málo…

A dále dodává: „Data se tak šmahem dostávají do rukou i dalších osob (pyramidový efekt). Například jsme narazili na 13 škodlivých aplikací vydávajících se za peněženku Jaxx Liberty. Tyto appky byly dostupné v obchodě Google Play zcela volně!“

Nejlepší prevence? ESET zdůrazňuje nutnost nestahovat mimo ověřené online story (např. Google Play, App Store). Ale ani tohle není všelék. Dále je potřeba brát na zřetel jejich rating, uživatelské recenze apod. Uživatelé se totiž mnohdy instinktivně a rychle nadchnou pro něco, aniž by měli základní penzum informací.

Zdroj náhledové fotografie: Art Rachen, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares