iOS, Android

Češi, preferujete iOS, Android, nebo raději nějakou nadstavbu?

  • Android nebo iOS a proč?
  • Co je při volbě hlavním faktorem?

V uplynulých deseti, patnácti letech se výrobci mobilních telefonů snažili přijít s vlastní vizí operačního systému; ať už jde o Nokii a její Symbian či propracovaný MeeGo, BlackBerry se svým BlackBerry OS, Badu od Samsugu nebo Windows Phone, který před pár lety Microsoft neslavně zařízl.

Souběžně s nimi se však do popředí drali dnes už vyloženě dominantní hráči, jakými jsou Apple nebo Google, kteří se postarali o to, že se proti sobě postupně vyprofilovaly dva nesmiřitelné tábory skalních fanoušků i odpůrců.


Nepřehlédněte: Na WhatsApp už brzy zamíří další skvělá funkce. Bude se vám líbit


Galaxy S22 a iPhone 13 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

iOS nebo Android?

Zatímco jablečný iOS si hrál na svém „písečku“ od úplného začátku, cesta Androidu byla mnohem trnitější. Pokud Applu vytýkáte, že od Googlu často kopíruje, tak vězte, že když byl Android v plenkách inspiroval se iOS úplně stejně.

Každopádně dnešní pointa je jinde. Zajímá mě, kterou z platforem preferujete právě Vy a proč? Jak velkou roli při rozhodování hraje provázanost zařízení a služeb?

Promítá se do pomyslného jazýčku na misce vah design, renomé značky, technologický pokrok či záplava nejrůznějších funkcí nebo při výběru vítězí léty prověřená zkušenost, pragmatismus a samozřejmě cena?

Zdroj náhledové fotografie: Nubelson Fernandes, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares