Samsung Galaxy Z Fold3

Cena Samsungu Galaxy Z Fold 2 odhalena. Jedna výplata nebude stačit!

  • Galaxy Z Fold 2 bude velmi drahý telefon
  • Zákazníkům nabídne špičkové specifikace v čele s procesorem Snapdragon 865+

Nástupce původního Galaxy Fold se jmenuje Galaxy Z Fold 2 a má nově displeje, které vyplňují téměř celé plochy ve složeném i zavřeném stavu. Oficiální cenu výrobce zatím neprozradil. Díky nechtěnému úniku však víme, že nová skládačka nebude nejlevnější.

Samsung drží vše pod pokličkou

Samsung Galaxy Fold dostane brzy nástupce. Novinka s názvem Galaxy Z Fold 2 byla letmo představena zároveň s novými modely Note 20, tablety Galaxy Tab S7, novými hodinkami a sluchátky Galaxy Buds Live. Oficiální odhalení má proběhnout až v úterý 1. září.

Větší a rychlejší displej

Základní koncepce telefonu zůstává zachovaná, ono taky nic jiného nikdo nečekal. Takže i druhý Fold se rozevírá jako kniha. Menší displej v zavřeném stavu má úhlopříčku 6,2 palce a po otevření se odkryje větší 7,6 palce s obnovovací frekvencí 120 Hz. Oba panely jsou tak větší než u původního Foldu. Rámečky jsou minimalizované a průstřel je stejně jako u modelů Galaxy S20/Note 20 typu Infinity-O.

Galaxy Z Fold 2 | foto: Samsung

Nadupaný Snapdragon

Základem telefonu je čipová sada Snapdragon 865+, tedy vůbec to nejvýkonnější. Galaxy Z Fold 2 je díky modernímu hardwaru připraven i na 5G, a to na (NR) i (mmWave) frekvencích. K dispozici bude také 12 GB operační paměti a 256GB úložiště bez možnosti dalšího rozšíření.

Jedna výplata nestačí

Nový Galaxy Z Fold 2 bude v prodeji v barvách Mystic Black a Mystic Bronze. Samsung oficiální cenu zatím neuvedl, vše ale nasvědčuje tomu, že za novou skládačku zákazníci zaplatí 1 999 eur, což je v přepočtu 52 200 korun. První generace aktuálně stojí 39 400 korun.

Total
0
Shares