Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Byznys Sony a Huawei je stále ve hře. Záleží jen na USA

  • Huawei kvůli kauze omezí výrobu smartphonů v příštím roce
  • Sony žádá vládu USA o udělení licence pro podnikání s čínskou společností

Huawei je v nezáviděníhodné situaci. Všichni od něj dávají ruce pryč; nejen Google a výrobci procesorů, ale i mnozí další. Poměrně nedávno se k nim připojilo i japonské Sony. Jenže podle aktuální informace značka obrací a na poslední chvíli chce chytit téměř ujetý vlak.

Budoucnost bez Huawei by stála Sony balík

Když jde o byznys, většinou neplatí skoro žádná pravidla. Mnohdy to není o tom, co jeden může, ale musí. Mimoto, každá firma potřebuje být zdravá a pokud možno zisková. A těch zaručených tržních pouček je zaručeně víc.

Proč o tom píšeme? Vypadá to, že na to Sony skoro zapomnělo. Před dvěma týdny se nechalo slyšet, že ukončuje partnerství s Huawei kvůli tomu, aby nebylo ve vleku propíraného sporu, který by na něj vrhal špatné světlo.

Sony vs. Huawei, ilustrační | foto: vlastní

Stačilo však jen 14 dní na to, aby si to japonská společnost srovnala v hlavě, a už obrací. Není přece žádné tajemství, že nepřímo stojí za úspěchem fotomobilů čínského podniku. A podle aktuální zprávy, která se dostala na internet, Sony podalo u Bílého domu žádost o obnovení licence nezbytné k podnikání s Huawei.

Důvod?

Tím je možný ušlý zisk a nedozírné problémy, které by mohly být až vitální. Mluví se o až půl miliardě amerických dolarů v rámci tříletého kontraktu, a to opravdu není málo.

Total
0
Shares