Nothing phone (1)

Bývalá hvězda OnePlus slaví další úspěch. S propagací novinky vypomůžou i operátoři

  • Carl Pei kdysi vedl OnePlus
  • Nyní má vlastní značku Nothing
  • Ta v létě uvede svůj první telefon

Když Carl Pei od značky odcházel, bylo veřejným tajemstvím, že hlavním důvodem je koncernová výroba, na kterou musel v minulosti populární čínský brand chtě nechtě najet. Když jste totiž součástí obřího molochu, tak je takový  krok nejspíš nevyhnutelný. Bohužel se v posledních měsících ukazuje, že OnePlus je bez těchto klíčových lidí stěží poloviční.

Nothing je nový OnePlus

To však Peie nemusí momentálně trápit. Založil vlastní značku, představil první povedená bezdrátová sluchátka a v plánu je i Nothing Phone (1), na který se už netrpělivě těšíme. Smartphone by měl dorazit zhruba za měsíc a podle nejnovějších informací startup chystá pořádnou mediální masáž.

Navzdory svému věku si však dnes již bývalý šéf OnePlus vybudoval v technologické branži velmi slušné renomé. A to mu teď náramně hraje do karet. Na svou stranu totiž získal nejen celou řadu známých mecenášů, kteří mu pomohli Nothing rozjet, ale nově i další důležité hráče. Jak potvrzuje na svém oficiálním blogu, uzavřel partnerství s podniky Deutche Telekom a Flipkart.


Nepřehlédněte: Další oběti internetového bankovnictví! Dvojici na Zlínsku podvodníci okradli o stovky tisíc


Nothing Phone (1)

A závěrem ještě pár detailů k telefonu. Mělo jít veskrze o kompaktní zařízení s 90Hz AMOLED displejem, Full HD+ rozlišením a úhlopříčkou 6,43 palce. Pod kapotou bude tikat osmijádrový Snapdragon 778G spolu s 8 GB RAM a 128 GB paměti.

Nothing Phone (1) dále nabídne rychlé 67W nabíjení, baterii s kapacitou 4 500 mAh, Android 12 s nadstavbou NothingOS a dvojici zadních fotoaparátů s optickou stabilizací obrazu. Kolik bude stát? Zatím netušíme, ale šušká se, že Carl Pei nasadí velmi agresivní cenu.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva OnePlus (ilustrační)

Total
0
Shares