Letadlo, Sky Cruise

Budoucnost létání? Pas nahradí ověření pomocí tlukotu srdce, jídlo z 3D tiskárny a umělá inteligence

  • Co nás v budoucnu čeká? 
  • Pasy budeme moci nechat doma
  • A potřebovat nebudeme ani zavazadla

Letecká společnost Easyjet se podělila o svou vizi budoucnosti, ve které tvrdí, že na letištích se cestující nebudou prokazovat pasem, ale tlukotem svého srdce. A svačina během cest na delší vzdálenost? Žádná bageta se salámem, ale chutné a zdravé jídlo vytištěné na 3D tiskárně!


Nepřehlédněte: GPT-5 dosáhne vědomí člověka. Lidskému mozku se umělá inteligence vyrovná ještě letos


EKG má být unikátnější než otisk prstu

Zástupce společnosti Easyjet uvedl: „Stejně jako otisky prstů je i srdeční podpis každého člověka jedinečný.“ „Podpisy srdečního tepu a další biometrické údaje cestujících – jako sken duhovky – budou zaznamenávány v globálním systému stejným způsobem, jakým dnes registrujeme technologii snímání otisků prstů.“

Easyjet rovněž předpovídá, že zábava během letu bude přenášena přímo do očí cestujících – zahnat nudu dostane na starosti virtuální realita – zatímco létající aerotaxi nahradí dnešní letištní taxi a autobusy.

Letecká společnost dále věří, že jídlo z hotelového bufetu vytištěné pomocí 3D tiskárny se stane normou, aby se snížilo plýtvání potravinami, a že nikdo už nebude potřebovat zavazadla, protože si budeme moci „vytisknout“ oblečení na dovolenou hned po příletu.

Easyjet
Zdroj: Easyjet

Vize přitažená za vlasy

Je těžké pochopit, proč by letecké společnosti ale právě něco takového podporovaly, vzhledem k tomu, kolik peněz vydělávají na poplatcích za zavazadla a dalších službách, ale Easyjet sní ve velkém.

A když vycestujeme někam mimo civilizaci, někam hodně daleko bez znalosti jazyka? Easyjet věří, že už nebudeme potřebovat službu Google Překladač, ale komunikovat s místními obyvateli bude možné pomocí miniaturních překladačů do uší s umělou inteligencí.

Zdroj náhledové fotografie: blende12 / Pixabay, zdroj: Daily Star, Easyjet

Total
0
Shares