Google Pixel 7

Pokud bude Pixel 6 propadák, v Googlu budou padat hlavy

  • Google vlajkovou řadu představí už za pár týdnů
  • Nové Pixely 6 a 6 Pro mají být fotomobily od A do Z
  • Proslýchá se, že Američan bere pouze úspěch

Pixel a Pixel 6 Pro mají mít premiéru už za několik týdnů. Při této příležitost se také dočkáme oficiálního uvedení operačního systému Android 12. Proslýchá se, že Google chce letos strašně uspět. Nabízí se srovnání s Applem, ale ve skutečnosti jde mnohem o víc, než se zdá.

Roky rokoucí se mělo za to, že americký podnik dělá mobily už jen tak z plezíru. S opuštěním Nexusů navždy odešel i cejch “referenční telefon”, kterým se značka pyšnila. Nastupující Pixely byly cokoliv chcete, jen ne levné. To by ještě nevadilo, ale cena už dávno přestala být lidová.

Google ve stopách Applu

Přesto si cestu k uživatelům našly, ne, že ne. Bohužel, v drtivé většině šlo vývojáře, technologické geeky nebo vyznavače “čistého” Androidu. Na druhou stranu, o závratné prodeje snad Googlu nikdy nešlo. Mít svůj vlastní systém a de facto i hardware je už z principu trefa do černého. V posledních letech zaznívá ze zákulisí příměr s Applem.


Psali jsme: Xiaomi Watch Color 2 jsou skvělé chytré hodinky za hubičku


Google Pixel 6
Zadní fotomodul vypadá skvěle | foto: Google

Má to jedno zásadní “ale”. Jablečný gigant i přes vysokou cenu dokáže oslovit masy, zatímco androidový konkurent má v tomto směru ještě hodně co dohánět. Důvod, proč chce ukázat Pixel 6 v co nejlepším světle, je však jiný. Jde hlavně o prestiž a touhu dokázat, že když umíte výborný software, levou zadní zvládnete i hardware.

V tomto ohledu Google několik let tápe. Jako by se nemohl rozhodnout, co vlastně chce. Proto ten výše zmíněný “vedlejšák”. Protože to opticky působí, že jsou pro něj smartphony spíše jen nutné zlo, nikoliv seriózní byznys. Vezměte si například hlavní fotoaparát. Stejná sestava se objevila v Pixelech 2, 3, 4,5 plus v dalších, byť cenově dostupnějších mutacích.

Pixel 6 se prostě musí povést

Anebo jiná rovina. Pixel 4 byl vlajkovým telefonem. Měl své mouchy, ale byl. Loňský Pixel 5 už taková pecka nebyla. Šlo o spolehlivé zařízení, ale papírově šlo o vyšší střední třídu, za kterou si – mimochodem – Američan řekl o 20 tisíc. Cenovka nebyla úplně mimo, ale za dvacet “talířů” jste jinde dostali mnohem výkonnější železo.


Nepřehlédněte: Pixel 6 přehledně: cena, specifikace a datum představení


Google Pixel 6
Pixel 6 je fakt krasavec | foto: Google

Ano, nebylo sice “made by Google”, ale kdo by to do puntíku řešil. Tím brand nehaním, jen poukazuji na to, že se stále hledá. A teď si představte, že už brzy bude spousta věcí jinak. Nová řada Pixel 6 má reprezentovat nekompromisní fotomobil. Podnik nasadí nové snímače, přidá nové, a hlavně pokročilé funkce. Šušká se, že tentokrát jde o všechno.

Pokud totiž novinky nezabodují a nebudou ve fotografování dominovat, můžou prý padat hlavy. Takže už nejen pro parádu, ale naprosto vážně. Google má možná poslední příležitost dokázat, že skvělé top modely umí.

Total
1
Shares