Bohemia Interactive zůstává nezávislým herním studiem. Čínský Tencet ho neovládl

  • Bohemia Interactive zůstává nezávislým studiem
  • Čínský megapodnik Tencet vývojáře zatím nekupuje

Informace o vstupu společnosti Tencent do Bohemia Interactive, nebo dokonce o akvizici Bohemia Interactive Tencentem, která se nedávno objevila v médiích, se nezakládá na pravdě.

Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o možné strategické spolupráci a může k tomu dojít i v budoucnosti. V současné chvíli se však nic nemění – Bohemia Interactive bylo a zůstává nezávislým studiem,“ uťali spekulace vývojáři. Předchozí zprávy webu The Information tvrdily, že čínský internetový gigant za balík 70 až 80 procent akcií tuzemské firmy měl zaplatit zhruba 260 milionů dolarů (6,2 miliardy korun)

2020-06-03 12_28_53-Bohemia Interactive

Bohemia Interactive je největší herní studio v ČR, založené v roce 1999, jehož portfolio tvoří série vojenských simulací Arma pro PC, průkopnický online survival DayZ pro PC a konzole, kreativní platforma Ylands pro PC a mobilní zařízení a free to play akce Vigor pro Xbox One.

Studio si zakládá na úzké a dlouhodobé spolupráci s komunitou, tvorbě her i platforem s dlouhou životností i vývojářskou podporou, ale hlavně na hledání novátorských řešení při vývoji a vydávání nových titulů.

zdroj: bohemiainteractive

Total
1
Shares