BMW iX FLow

To musíte vidět! BMW iX Flow mění barvy podle vaší nálady

  • Letošní světový veletrh je plný novinek
  • Na CES 2022 boduje i německá značka
  • Vůz BMW iX Flow dokáže měnit barvy

Mnichovský výrobce zase jednou, a tentokrát hodně mile, překvapil. Zatímco s některými designovými výstřelky u zákazníků doslova bojuje, tu a tam se populární značka vytasí i s něčím, co může mít velký potenciál nejen na papíře, ale i v praxi.

BMW iX Flow

Na právě probíhajícím světovém veletrhu elektroniky CES 2022 jako už tradičně konaném v americkém Las Vegas se BMW vytasilo s vskutku netradičně pojatým elektromobilem. Při prvním pohledu na BMW iX Flow nebudete ani v nejmenším řešit celkový vzhled, linie, prolisy, teoretický dojezd nebo čím dál větší ledvinky na přídi.


Nepřehlédněte: Sony má vlastní elektromobil! Značka představila působivý vůz


To, že se dá lusknutím prstu měnit digitální infotainment, je věc, na kterou jsme si zvykli. Ale zvolit si barvu karoserie podle momentální nálady či oblečení, aby vám pěkně ladila k „dresu“? To už je – jak se říká – vyšší dívčí. A přesně tohle novinka umí.

Chameleon na cestách

Díky speciálnímu vyvinutému polepu a technologii E Ink je BMW iX Flow vlivem pigmentace naprostý chameleon. Výrobce argumentuje širokou paletou, která zlepší nejen pohodlí uživatele díky odstínu šitému na míru, ale i hospodárnost automobilu (různá odrazivost/pohlcení světla v závislosti na barvě).

Zdroj článku a náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva společnosti BMW

Total
1
Shares