BlackBerry

Vzkříšení BlackBerry se nekoná. Je konec, projekt dostal stopku

  • BlackBerry už mobily nevyrábí
  • K ledu šlo i spojení s čínským TCL
  • I další hráč nyní dostal stopku

Každý úspěšnější byznysmen vlastnil minimálně jeden telefon od BlackBerry. Ostružiny totiž byly svého času zejména v korporátní sféře vysoce populární. Navíc v kombinaci s velmi intuitivní platformou a téměř stovkou milionů uživatelů za zády vše nasvědčovalo tomu, že podnik míří k lepším zítřkům. Jenže, tak tomu bylo zhruba před necelou dekádou.

BlackBerry je zpět!

V následujících letech BlackBerry paběrkovalo, nezvládlo se dotáhnout na konkurenci až dospělo do bodu, kdy své telefony zařízlo. Jiskřičku naděje se posléze pokoušelo vykřesat ještě čínské TCL, které pod hlavičkou značky vypustilo do světa pár solidních smartphonů, ale experty často avizovaný konec, se zdál být jasnou záležitostí.

Proto jako blesk z čistého nebe působila informace, která rezonovala internetem na podzim loňského roku: BlackBerry je zpět! Dalšího pokusu o návrat se chopila menší texaská firma OnwardMobility. Tehdy Peter Franklin, CEO společnosti, prohlásil, že ikonický telefon s fyzickou klávesnicí, přesto s ohledem na aktuální trendy včetně podpory 5G je skutečně v plánu a dorazí v průběhu 2022.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 a S22+ jsou tu! Samsung v Česku drtí konkurenci cenou i výbavou


BlackBerry
ilustrační (Zdroj: Lukenn Sabellano, Unsplash)

Definitivní konec

I poté se objevilo ještě několik zajímavých rozhovorů a vše nasvědčovalo tomu, že minimálně jednoho smartphonu se letos skutečně dočkáme. Chyba lávky, všechno je jinak! Jak informuje AndroidPolice, celý projekt se ruší. A jaké jsou důvody?

V zásadě dva: a) komplikace v dodavatelském řetězci (kvůli pandemii), b) management BlackBerry s ohledem na stávající okolnosti vyhodnotil situaci jako nonsens a rozhodl se OnwardMobility neprodloužit potřebné licence. Pomyslné vzkříšení bájného fénixe z popela se nekoná a zůstane to tak nejspíš navždy.

Zdroj náhledové fotografie: David Lindahl, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares