USA

Bill Gates dostal první dávku vakcíny proti koronaviru. Popsal, jak se cítí

  • Jeden z nejbohatších lidí světa dostal vakcínu proti nemoci Covid-19
  • Na Twitteru se svým podporovatelům svěřil, jak se po první dávce cítí

Bill Gates, spoluzakladatel Microsoftu, filantrop a dlouhodobě jeden z nejbohatších lidí světa, je velkým zastáncem očkování proti koronaviru. Už dříve uvedl, že jeho nadace podpořila 20 miliony dolarů tři instituce, které zkoumají účinnost léků na jiná onemocnění a mohly by být zbraní proti nemoci Covid-19.

Gates rovněž dlouhodobě podporuje současná opatření proti šíření nákazy, jakými jsou omezení cestování, distanční výuka či sociální distancování. Nyní bývalý šéf Microsoftu, jehož majetek odhadl magazín Forbes v roce 2020 na 132 miliardy dolarů, uveřejnil fotografii, jak dostává vakcínu proti nemoci Covid-19.

Pochlubil se na Twitteru

„Jednou z výhod, že mi je 65 let, je to, že mám nárok na vakcínu proti koronaviru. Dostal jsem první dávku tento týden a cítím se skvěle. Děkuji všem vědcům, účastníkům studie, regulačním orgánům a pracovníkům ve zdravotnictví v první linii, kteří nás dostali až do tohoto bodu,“ děkuje na Twitteru Gates.

Všemocný Bill Gates

Je to přitom právě Gates, který je v souvislosti s koronavirem častým terčem fake news. Podle různých konspirátorů na sociálních sítí chce využít pandemii koronaviru k očipování celého lidstva. Do prvního nanočipu, který se lepí na sliznici při testování na Covid-19, měl podle dezinformační kampaně investovat 20 miliard dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: Raúl Nájera / Unsplash

Total
0
Shares