Bezpečnost především. Google sestavuje zbrusu nový tým

  • Kvůli čím dál většímu počtu škodlivých appek Google sestavuje nový tým
  • Jedním z důvodů je i pandemie 

Jeden by řekl, že americký moloch disponuje ohromným počtem lidí, kteří svou energii soustředí na všechno možné. Díky aktuální pandemické situaci v důsledku nemoci COVID-19 roste počet uživatelů, kteří na telefonech tráví ještě větší množství času a tím pádem vzrůstá i počet nejrůznějších útoků na cenné soukromí.

Google – Potřebujeme speciální tým

Americká společnost prý bere zabezpečení jako nejvyšší prioritu. Upřímně se o tom dá polemizovat, protože Obchod Play je i přes veškerou snahu doslova promořený škodlivými aplikacemi. Navzdory vynaloženému úsilí jde pořád o marný boj, jak store vyčistit jednou provždy.

Podle zprávy, která se právě teď dostala na ven na web, Google usilovně celou situaci řeší a sestavuje úplně nový tým, který se bude věnovat kontrolám zabezpečení citlivých appek, která mohou shromažďovat citlivá data.

Poskytne i zpětnou vazbu vývojářům

Mimo vlastní monitoring se ale také bude věnovat podpoře a zpětné vazbě určené zejména vývojářům, kteří tak získají jedinečnou možnost být jak se říká u zdroje a hlavně udělají maximum proto, aby minimalizovali potenciální rizika.

 

Total
24
Shares