CD Project Red

Autoři Cyberpunku 2077 se stali terčem hackerů. Útočníci chtějí výkupné

  • Servery CD Projektu čelily útoku hackerů
  • Odcizeny byly zdrojové kódy her, včetně nevydané verze Zaklínače 3
  • Útočníci chtějí výkupné

Tak tohle se stát nemělo! Vývojáři ze studia CD Projekt RED před krátkou chvílí informovali, že se jejich servery staly obětí hackerského útoku. A škody, které napáchali, jsou značné.

Dostali se k citlivým informacím a hrám

Kyberzločinci se zmocnili informací, které se týkají účetnictví, administrativy, právních, HR nebo vztahů s investory. Ba co víc, podařilo se jim dostat i ke zdrojovým kódům her polského studia, včetně Cyberpunku 2077 a nevydané verze Zaklínače 3.


Psali jsme: Cyberpunk 2077 vypadá jako 20 let stará hra, stěžují si majitelé konzolí


„Stáhli jsme všechny zdrojové kódy z vašeho serveru – Cyberpunk 2077, Zaklínač 3, Gwent a nevydanou verzi Zaklínače 3,“ tvrdí hackeři v emailu, který CD projekt zveřejnil na Twitteru. Útočníci teď po CD Projektu požadují peníze, jinak hodlají citlivá data zveřejnit.

Hackeři studio vydírají

„Pokud se nedohodneme, zdrojové kódy budou prodány, či zveřejněny na internetu a dokumenty předáme médiím. Vaše reputace poklesne ještě hlouběji a lidé uvidí, jak zkažená vaše firma je,“ varují hackeři a dávají CD Projektu 48hodinovou lhůtu na reakci.

Vyjednávat s nimi nebudeme, tvrdí CD Project RED

Vývojáři už nicméně uvedli, že s hackery vyjednávat nebudou. Nyní se podle svých slov snaží hlavně minimalizovat způsobené škody a kontaktují strany, které mohl útok nějak ovlivnit. Dále vysvětlují, že ačkoliv byly některé části serveru hackery zaheslovány, interní strukturu obnovují skrze zálohy

Total
0
Shares