VivoWatch SP

Asus VivoWatch SP: měření EKG a vydrž až 14 dní

  • Chytré hodinky Asus VivoWatch SP jsou v prodeji
  • Mají integrované senzory ECG a PPG
  • K přednostem se řadí i dlouhá výdrž
  • Cena je stanovena na za 6990 korun

Společnost Asus oznámila dostupnost VivoWatch SP na českém trhu. Uživatelé mohou pomocí těchto chytrých hodinek sledovat svou srdeční frekvenci, cvičení, spánek či krevní tlak. Výčet funkcí je však podstatně širší.


Psali jsme: Asus ROG Phone 5 je konzole do kapsy. Má Snapdragon 888 a 18 GB RAM


VivoWatch SP zvládnou i EKG

Tchajwanský Asus to s chytrými hodinkami myslí vážně, což dokazuje uvedení nových VivoWatch SP. Výbavu mají totiž hodně na úrovni. Najdeme v ní třeba dvojici senzorů pro elektrokardiografii (EKG) a fotopletysmografii (PPG), které umožňují vypočítat dobu PTT a také měřit srdeční frekvenci, kvalitu spánku, fyzickou aktivitu a úroveň stresu po celý den.

Skvělé je, že VivoWatch SP sledují zdravotní údaje uživatele 24 hodin denně, což umožní získat ucelenější obraz o stavu kardiovaskulárního systému, než může odhalit jen občasné měření. Zaznamenané údaje o cvičení a činnosti zahrnují denní počet kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a délku tréninku.

VivoWatch SP
VivoWatch SP | foto: Asus

GPS a funkce pro dámy

Integrovaný GPS senzor v hodinkách dokáže sledovat venkovní tréninky s různými statistikami aktivit, včetně rychlosti, vzdálenosti a doby trvání. Výškoměr pak určuje aktuální nadmořskou výšku a výškový graf, jestliže uživatel provozuje pěší turistiku nebo se věnuje horolezectví.

Rozumí si s HealthConnect

Veškeré naměřené hodnoty analyzuje aplikace HealthConnect, která zahrnuje také sledování menstruačního cyklu, což ženám umožňuje odhadovat ovulaci a plodné dny, zaznamenávat projevy jednotlivých fází menstruačního cyklu a získat přehled o svém celkovém zdraví.

Cena

Asus VivoWatch SP jsou voděodolné do hloubky 50 metrů, takže je lze nosit i při plavání a poskytují výdrž baterie až 14 dní v normálním provozu. V České republice se hodinky prodávají za doporučených 6 990 korun včetně daně.

Total
6
Shares