Asus TUF Gaming A15 je sympatický herní notebook s procesory AMD Ryzen 4000

  • Podsvícená klávesnice
  • Procesaory Ryzen 5 a Ryzen 7
  • Zvýrazněné klávesy WASD
  • Sofistikované chlazení
  • V prodeji od 25 990 Kč 

Několik dní nazpět společnost Asus uvedla zbrusu nový herní notebook TUF Gaming A15. Ve svých útrobách ukrývá velice zajímavý výkon v dobrém poměru cena/výkon. Celá řada notebooků A15 je postavena na výkonném řešení AMD Ryzen 4000 čtvrté generace, ta zajišťuje nejen zmíněný výkon, ale i vyladěnost a stabilitu celé sestavy.

Výkon dodávají procesory AMD

Jak již název napovídá, počítače této řady nejsou primárně určeny pro běžnou kancelářskou činnost, ale jsou spíše určeny pro hráče na cestách a pro náročnější uživatele. V nabídce je celá řada konfigurací od procesorů samotných, na výběr jsou šestijádrový Ryzen 5, nebo osmijádrový Ryzen 7, s operační pamětí o velikosti až 32 GB, ve spojení s grafickou kartou GeForce RTX 2060 s až 32 GB paměti dávají předurčit tento stroj opravdu náročným uživatelům, kteří velmi ocení i povedený vzhled ve dvou provedeních – jednodušší FortressGrey, nebo agresivním game Bonfire Black stylu. Jako úložiště je zde již standardně použit SSD o volitelných kapacitách do 1 TB (v počítači jsou dva sloty pro SSD).

Chytře navržené chlazení

Za zmínku stojí i systém chlazení, který je navržen tak, aby nasával co nejméně prachu, díky prachovým filtrům, a naopak odváděl maximum tepla ze vnitřku počítače. Samozřejmostí jsou automaticky řízené ventilátory. Počítač disponuje i různými režimy výkonu, které řídí nejen tepelné řízení, ale pochopitelně i výkon počítače samotného, velmi oblíbeným bude tzv. Silent režim, kdy se systém snaží vyrovnávat výkon počítače, tak aby byly větráky pokud možno vypnuté a počítač nebyl slyšet.

TUF Gaming A15 | foto: Asus

Notebook zároveň splňuje armádní standardy MIL-STD-810G, což zaručuje nejen stabilitu systému jako takového, ale i to, že se vám počítač v dalších letech zkrátka nerozpadne v rukách. Klávesnice jak už to tak u herních periférií bývá je standardní velikosti, včetně numerického bloku, se zvýrazněnou kombinací WASD pro snadnější hraní. Na výběr je volitelná i možnost podsvícení kláves RGB diodami.

Zvukovou část zastupuje poměrně dost netradičně dvojice reproduktorů. Pro hráče, kteří upřednostňují sluchátka, je v počítači připravena DTS Headphone X, která dovolí poslouchat vše nativně až v 7.1 kombinaci reproduktorů, případně umí virtualizovat efekt prostorovosti ve sluchátkách, jímž zmíněnou technologií disponují.

Bohatá konektivita a snadná výměna komponent

Z portů pro periferie pochopitelně nechybí kombinovaný 3,5mm jack, jedno USB 2.0 (formát A), dvě USB 3.2 (formát A), jedno USB 3.2 (formát C) s podporou technologie DisplayPort 1.4, RJ45 port pro připojení sítě, jeden HDMi 2.0b a konektor pro napájecí adaptér. Zastoupení zde má samozřejmě i Wi-Fi 5 (802.11ac) v kombinaci s BlueTooth 5.0. Výčet konektorů a možnosti připojení bychom doplnili i o další zajímavost, která není zcela běžná, a sice snadností přístupu k operační paměti a pevnému disku pod jednoduchými kryty zespodu počítače.

TUF Gaming A15 | foto: Asus

Baterie a výdrž jsou kapitolou sama o sobě a jak je u společnosti Asus známé, hodnoty nejsou vůbec špatné. V případě baterie 90Wh je hodnota výdrže udávána kolem 10 hodin, což je na dnešní poměry obvyklé spíš u nižších nenáročných kategorií počítačů. U slabší 60Wh baterie je to kolem 8 hodin běžné práce. Samozřejmě, že v případě, že notebook, bude využíván náročnými aplikacemi, tak kapacita baterie bude daleko nižší a výrobce doporučuje použití adaptéru.

Cena

Doporučené ceny jsou  odstupňovány dle konfigurace dané sestavy a pohybují se řádově od 25 990 Kč po nejdražší konfiguraci za bezmála 40 000 Kč.

zdroj: Asus

Total
1
Shares