Apple M1

Apple za 2 roky představí nejvýkonnější mobilní procesor na světě

  • Supervýkonný M1 dostane nástupce
  • Procesor bude postaven na nové litografii
  • Vyrobený s pomoci 3nm procesu

Kalifornský podnik se nedávno nechal slyšet, že chce minimalizovat závislost na dodavatelských řetězcích a v maximálně možné míře se spoléhat na vlastní in-house řešení. Důkazem toho budiž procesor Apple M1, se kterým uhodil hřebík na hlavičku. Doslova šmahem si totiž posílil pozici v oblasti čipsetů a zároveň se zbavil závislosti na Intelu.

To nejsou žádné oslavné chorály, jen fakta, tedy za předpokladu, že se jedná o multimiliardovou společnost, která si může dovolit „utrácet“ jmění stejně jako investovat obrovské částky do vývoje. A tohle Apple splňuje do puntíku.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 poprvé naživo! Design telefonu nás prý posadí na zadek


Čipset Apple M1
Čipset Apple M1, ilustrační | oficiální foto

2023: 3mm procesor „by Apple“

Díky celosvětové polovodičové krizi se žádného velkého posunu v brzké době nedočkáme. To platí jak pro čipset A16 Bionic, který nabídne jen nepatrná vylepšení, tak pro stávají „Em jedničku“.

To pravé ořechové má přijít o něco později. V roce 2023 Apple chystá představit trojici nových procesorů postavených na nové litografii v rámci 3nm procesu:  M1, M1 Pro a M1 Max. Ty by díky zdvojení mohly nabídnou až 2x více jader a opravdu brutální výkon. Výrobu obstará TSMC.

Total
0
Shares