Apple vs rabující Rusové: Ukrajinci sledují ukradené iPhony i sluchátka AirPods

  • Okradený Ukrajinec v reálném čase sleduje, kde se nachází jeho sluchátka
  • Pomocí aplikace zjistil, že je má u sebe ruský voják

Rabování na Ukrajině je dalším z velkých problémů ruské invaze, se kterým se země potýká. Rusové berou všechno, co má alespoň nějakou cenu. Televize, varné konvice, tenisky, drahé koberce… Když se pak dostanou k elektronice s nakousnutým jablkem, je to jako by narazili na zlatou žílu. Nejspíš ale vůbec netuší, že Apple má své produkty zabezpečené a okradení díky tomu mohou snadno sledovat, kde se jejich věci nachází.


Nepřehlédněte: Zahrává si Apple? Nejenom iPhone, ale i aplikace budou na leasing


AirPods se dají vystopovat

Neuvěřitelný příběh zažívá další z mladíků z Ukrajiny, jehož ruští vojáci okradli o bezdrátová sluchátka AirPods Pro. Nebyl první, ani poslední. Bohužel. Když se Vitaliy po několika dnech vrátil do svého domu, který byl předtím obsazen okupanty, zjistil, že byl vykraden. Zmizelo prakticky všechno, na čem mu záleželo včetně jeho oblíbených sluchátek.

Chtěl je pochopitelně nazpátek, a proto na nic nečekal a přes aplikaci Find My iPhone (v překladu Najdi svůj iPhone, pozn. red.) sluchátka vypátral. Aplikace totiž majitelům elektroniky od společnosti Apple umožňuje na mapě zobrazit polohu jednotlivých zařízení, pokud jsou zapnutá.

Sleduje, kde se ukradená sluchátka nachází

AirPods Pro se podle Ukrajince v současné době vyskytují v Belgorodské oblasti, která se nachází v Rusku severně od ukrajinského Charkova. Evidentně je má u sebe voják, jehož jednotka byla nedávno stažena ze severu Ukrajiny. Vitaliy Semenets sice ví, kde své AirPody najde, ale šance, že sluchátka někdy dostane nazpátek, se prakticky rovná nule.

Apple, TV, tenisky i koberce

Informace o rabování ze strany ruských vojáků se objevují neustále. Na sociálních sítích se to jen hemží zprávami ukrajinských obyvatel, kteří si stěžují, že byli okradeni. Videa na Twitteru ruské okupanty zachycují třeba s luxusními koberci, varnými konvicemi, TV, lednicemi nebo při tom, jak ukradené trojefe posílají do Ruska a Běloruska, kde je nabízejí ke koupi místním.

Zdroj náhledové fotografie: Vựa Táo / Unsplash

Total
4
Shares