iPhone

Apple varuje před bezpečnostní chybou: iPhone vám může ovládnout hacker

  • Apple vydal důležité varování
  • Okamžitě zkontrolujte svůj iPhone

Společnost Apple vydala důležitou softwarovou záplatu Rapid Security Response, která opravuje závažnou chybu, kvůli níž může být váš iPhone vystaven útoku hackerů. Všichni by proto měli své jablečné mobily co nejrychleji aktualizovat, jinak mohou trpce litovat.


Nepřehlédněte: Vědci NASA šli do kolen: Webbův teleskop pořídil snímek, který nemá obdoby


iPhone v ohrožení

Každý, kdo má iPhone v kapse, by měl zamířit do nabídky Nastavení a stáhnout si nejnovější bezpečnostní záplatu operačního systému iOS. Tato aktualizace „Rapid Security Response“ opravuje aktivně zneužívanou zranitelnost WebKitu, což v podstatě znamená, že hackeři o této chybě vědí a využívají ji ve svůj prospěch.

Po instalaci iOS 16.5.1 (c) se zastaví veškeré budoucí útoky, proto je důležité, abyste si update stáhli co nejdříve. Pro ty, kteří o tom nevědí, Rapid Security Response jsou zbrusu novým typem aktualizací pro iPhone, iPad a Mac.

Jak Apple vysvětluje, Rapid Security Responses přinášejí důležité bezpečnostní záplaty mezi většími aktualizacemi – například vylepšení webového prohlížeče Safari, frameworku WebKit nebo jiných kritických systémových knihoven. Mohou být také použity k rychlejšímu zmírnění některých bezpečnostních problémů, například chyb, které mohly být zneužity.

Rapid Security Response
Zdroj: FONETECH.CZ

S aktualizací neotálejte

Společnost Apple vydala nejnovější opravu již na začátku tohoto týdne, ale poté ji stáhla, protože si někteří uživatelé všimli, že při surfování v prohlížeči Safari dochází k pádům webových stránek.

Tento problém byl po několika dnech odstraněn a Apple nyní všem uživatelům doporučuje, aby si iOS 16.5.1 (c) okamžitě nainstalovali.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares