Apple iPhone 14

Apple válcuje konkurenci. Tržby za iPhone překonaly veškerá očekávání

  • Apple potvrzuje svou dominanci
  • I nadále vykazuje nejvyšší tržby
  • Jak vyplývá z nejnovější analýzy

Uznávaná analytická společnost Counterpoin Research zveřejnila nejnovější report z pohledu tržeb nejen za loňský rok, ale i let minulých. A jak zdůrazňuje, v loňském 4. čtvrtletí výrobci mobilních telefonů utržili 448 miliard amerických dolarů, což představuje přibližně 7% nárůst oproti stejnému období roku 2020. Ze zprávy dále vyplývá, že 40 % všech prodaných smartphonů podporovalo 5G.

Suverénní Apple

A jak je patrné z titulku, Apple si jede svou vlastní ligu. S celkovým obratem z prodeje iPhonů ve výši 196 miliard a bezmála 44% podílem zastává naprostou suverénní pozici. Experti dodávají, že za úspěchem stojí vyšší poptávka na strategicky důležitých trzích jako jsou Čína, Vietnam, Thajsko nebo Brazílie.


Nepřehlédněte: Česko podalo Ukrajině pomocnou ruku. SMS i volání zcela zdarma


Apple kraluje tržbám
Tržby za 4. čtvrtletí 2021 (Zdroj: CounterPoint)

Druhý Samsung utržil ve stejném období 72 miliard. To je zhruba o 11 % více než v roce předchozím. Lví podíl na tom mají top modely řady Galaxy S, dále pak smartphony Galaxy A a Galaxy M. Až za ním skončilo Oppo s 37 miliardami, dále Xiaomi s 36 miliardami a jako páté Vivo. Zbytek si mezi sebe rozdělili další hráči.

Zdroj náhledové fotografie: Jeremy Bezanger, Unsplash (ilustrační)

Total
6
Shares