Skládací Apple iPhone

Apple už testuje ohebný iPhone. Uvedení telefonu ale nechce uspěchat

  • Skládací budoucnosti iPhone určitě neunikne
  • Možná bude vypadat jako véčko od Samsungu
  • Kdy ho Apple začne vyrábět?

Známý insider DylanDKT na sociálních sítích tvrdí, že Apple testuje několik prototypů skládacího iPhonu. Společnost se prý snaží zvolit mezi dvěma koncepty. V prvním se iPhone po rozložení promění v malý tablet, zatímco ve druhém má velikost běžného smartphonu a po složení je velmi skladný. Upozornil na to server MacRumors.


Nepřehlédněte: Apple couvl. Levný iPhone SE (2022) bude vypadat jako z pravěku


Ohebný iPhone

Skládací smartphony jsou cestou, jak uživatelům dopřát rozměrný displej při zachování kompaktních rozměrů zařízení. Výrobců, kteří takový model nabízí, je už docela dost, mnozí pak pracují na jeho vývoji. Apple nic takového zatím nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Různé úniky však prozrazují, že se vývojem skládacího iPhonu přece jen zabývá.

Možná bude vypadat jako véčko

Příchod skládacího iPhonu už několik let předpovídá například analytik Ming-Chi Kuo. Nedávno například uvedl, že by skládací jablíčko viděl ideálně coby zařízení podobné Foldu od Samsungu. Řada jiných spekulací, včetně té od tipéra DylanDKT, ovšem naznačuje, že by se Apple mohl vydat směrem véčkové konstrukce.

Insider nicméně jedním dechem dodává, že Apple trápí příliš mnoho nedostatků, se kterými se skládací smartphony potýkají. Cupertinnský gigant údajně není spokojený zejména s pantem a odolností displeje. Skládací iPhone tak zatím není na pořadu dne.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem ConceptsiPhone.

Total
1
Shares