Realme Pad

Má se Apple bát? Realme v Evropě zaznamenalo rekordní 500% růst

  • Strategy Analytics vydal nový report
  • Jaká je pozice značek v Evropě?
  • Jde o analýzu za rok 2021

Experti ze Strategy Analytics vydali zbrusu novu zprávu o tržním podílu předních výrobců mobilních telefonů v rámci evropského regionu za rok 2021. A analýza je to minimálně v jednom směru více než působivá.

Samsung, Apple atd.

Z pohledu čísel není co řešit. Samsung naprosto s přehledem uhájil svoji korunu a z celkového koláče si ukrojil hodně solidních 29 %. V meziročním (Year-over-Year) srovnání však zaznamenal nepatrný 1% propad. Druhý Apple v Evropě kontroluje 23 % trhu a meziročně si polepšil o celých 11 procentních bodů.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 boří rekordy. Předobjednávky překročily 1 milion


Realme 548% růst
Evropský trh, přehled trhu za rok 2021 (Zdroj: Strategy Analytics)

Na třetím místě skončilo Xiaomi, za ním už s poměrně velkým odskokem má bramborovou placku Oppo a na pátém místě se nachází Realme. To má sice “jen” 3% tržní podíl, ale schválně se mrkněte na Y-o-Y nárůst vpravo. Značka si meziročně polepšila o 548 procent.

Působivý výkon Realme

Vypadá to, že značce sázka na cenově dostupné, přesto hodně slušně vybavené telefony zatím skvěle vychází. Teď má před sebou mnohem těžší úkol: tento trend dlouhodobě udržet.

Pokud se však ohlédneme za novinkami, ať už těmi z konce loňského roku nebo těmi, které jdou do prodeje právě teď (Realme GT2, Realme GT2 Pro apod.), vše zatím nasvědčuje tomu, že Realme naskočilo na velmi silnou vlnu.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Realme (ilustrační)

Total
9
Shares