Apple Watch Pro

Apple prý kradl! Vývojář aplikace ho žene k soudu

  • Američan na nedávné Keynote představil hned několik novinek
  • Kromě iPhonů 13 jsme se dočkali i Apple Watch Series 7
  • Jejich nová funkce je předmětem soudního sporu

Apple před týdnem představil zbrusu iPhony 13. Ty jsou stejně jako vloni znovu čtyři a lákají na několik mezigeneračních vylepšení. Tím ale výčet ani zdaleka nekončil. Kalifornský brand také odhalil nové iPady i další generaci populárních smartwatch. Ty dostaly několik velmi užitečných funkcí a jedna z nich je nečekaně předmětem soudního sporu.

Krádež nebo inspirace?

Za všechno může virtuální klávesnice, která nyní zlvádne i psaní pomocí tahů na displeji. Zdánlivá malichernost vytočila do běla předního vývojáře Kostu Eleftheriou, který má svědomí FlickType. Ptáte se, v čem je pomyslný háček? V tom, že jeho aplikace do chytrých hodinek přinesla před třemi lety prakticky to samé.


Nepřehlédněte: Jak dlouho musí Čech pracovat, aby si mohl koupit iPhone 13 Pro Max?


Apple Watch nová funkce

Vlastní řešení nebo krádež?Appka vzbudila mezi uživateli ohlas, jenže co čert nechtěl, Apple ji následující rok zablokoval. Důvod? Údajně nebyla s hodinkami plně kompatibilní. Eleftheriou ale kontroval, že takových případů je v App Storu více, a přesto nedostaly ban. Nakonec po dlouhých měsících dosáhl svého a kalifornský gigant ustoupil.

Apple má co vysvětlovat

FlickType znovu začal generovat vysoké příjmy, a právě ty jsou “jádrem pudla”. Když vývojář sledoval nedávný event, nestačil se divit. Před jeho očima se objevilo na chlup stejné řešení. Vývojář Apple žaluje kvůli záměrnému poškození dobrého jména, ušlému zisku a krádeži know-how.

Total
2
Shares