Apple

Apple prohrál. Aplikace na iPhone stáhnete i mimo App Store

  • Apple vede se studiem Epic vleklou kauzu
  • K populárnímu studiu se přidali i další vývojáři
  • Nyní se kalifornský gigant odhodlal ke velkému kroku

Apple na poli chytrých telefonů, tabletů, notebooků i e-commerce kraluje. Můžete se nechápavě kroutit sebevíc, ale to je tak asi všechno. Jenže všechno má svůj rub i líc. Momentální spor, který americký gigant vede s herním studiem Epic, je toho jasným důkazem. Součástí vleklých tahanic je bohužel i praní špinavého prádla.

Apple si trval roky na svém

V čem bylo jádro pudla? Odpověď je prostá: Američan si za stažení aplikací nárokuje příliš. Obvyklá taxa je totiž i 30 % a to se spoustě vývojářů nelíbí. Ten sice zdůraznil, že se rozhodně nechce obohatit, protože v “poplatku” je zahrnut i provoz App Store, merchandising apod., jenže nikdo mu to příliš “nebaští”.


Nepřehlédněte: iPhone 13 bude o pár tisíc korun dražší, Apple za to nemůže


Apple CEO Tim Cook
Modlitby Tima Cooka vyslyšeny? | foto: Forbes

To byl a je také důvod, proč se Epic pustil s “jabkem” do křížku. A podle nedávných informací to vypadá, že může i vyhrát, což by nepochybně spustilo další lavinu žalob. Nicméně, nyní se odhodlal k jednomu velkému kroku: souhlasí s přímým prodejem aplikací i mimo App Store!

Pod nátlakem změna k lepšímu

Nápad je z hlavy Tima Cooka, CEO společnosti, který se tak snaží vyhnout dalším problémům. A paradoxně tak nabízí všem stěžovatelům to, po čem dlouho prahli. Nově bude Apple uživatele informovat o tom, že předplatné, přístup a třeba i jednorázový dokup do hry mohou získat i mimo App Store. Návrh má momentálně na stole soud, čeká se na schválení.

Total
1
Shares