Apple iPad

Apple připravuje iPad Air 4, který nabídne modernější design a rozhraní USB-C

  • Nový iPad Air bude mít USB-C konektor
  • Vysoký výkon propůjčí čip Apple A13 Bionic
  • Představení tabletu na podzim?

Z nejnovějšího úniku z prostředí dodavatelského řetězce cupertinské společnosti Apple vyplývá, že nový iPad Air čtvrté generace bude mít místo používaného proprietárního konektoru Lightning standardizovaný port USB-C, který využívá většina dnešních telefonů a tabletů.

Ming Chi Ku znovu spekuluje

Uvedení nových iPadů bylo dle informací analytika společnosti KGI Securities Ming Chi Kua naplánováno na druhou polovinu tohoto roku, přičemž displej iPadu Air 4 má mít úhlopříčku 10,8 palce. V první polovině roku 2021 bychom se měli dočkat i devítipalcového iPadu Mini, i když není vyloučené, že i tento tablet bude představen ještě letos.

Bezpečné odemykání

Nová generace iPadu Air bude založena na hardwaru jedenáctipalcového bratříčka iPadu Pro. Nové iPady tedy nejspíš budou umět Face ID, ale spekuluje se, že Apple sníží kvalitu selfie kamery, a to z důvodu zachování nižší ceny. Snový výkon nového tabletu by měla zajistit čipová sada A13 Bionic a počítat prý máme i s velmi tenkými postranními rámečky kolem displeje.

Co se týče konektoru USB-C, tak ten bude nejprve nasazen u iPadu Air 4 a později i v dalších tabletech společnosti. Nový iPad Mini se bude letos ještě spoléhat na port Lightning. Bohužel zatím přesně nevíme, kdy nový iPad Air 4 bude uveden na trhu.

zdroj: 9to5mac

Total
1
Shares