Apple pracuje na větším MacBooku Air

Apple pracuje na větším MacBooku Air. S jeho uvedením nijak spěchat nebude

  • Americký výrobce připravuje hned několik novinek
  • V plánu je nový iPad a větší MacBook Air

Podle informací zahraničních médií, která odkazují na zdroj uvnitř společnosti Display Supply Chain Consultants (DSCC), pracuje Apple na novém přenosném počítači z řady MacBook Air.


Nepřehlédněte: Apple má problém. Uživatelé si stěžují na „zfušovaný“ iPad Air


Apple je v jednom kole

Ve vývoji je údajně patnáctipalcový MacBook Air, ale uvedení notebooku zatím není na pořadu dne. Pakliže se ho dočkáme, dříve než v roce 2023 to pravděpodobně nebude. Aktuálně má Apple v nabídce 13,3palcový MacBook Air a během následujících měsíců by měla dorazit jeho inovovaná verze; počítač má dostat výkonnější procesor a ve hře je i mírný redesign a nové barevné varianty. Kromě většího MacBooku Air prý Apple připravuje i nový iPad s 10,2palcovým displejem. Ani tato novinka však nedorazí během letošního roku.

Malý iPhone SE bude prodejní hit

O Applu se v poslední době hovoří hlavně v souvislosti s novým iPhonem SE. Což je velmi malý přístroj, v kontextu současné konkurence extrémně malý, který má ale jen ty nejvyšší ambice.

Nabízí 4,7palcový displej s rozlišením 1 136 × 640 pixelů a krycím sklem Ceramic Shield. Během tiskové konference se Apple chlubil, že iPhone SE je rychlejší než jakákoliv konkurence ve stejné cenové třídě. A nijak nepřeháněl.

Uvnitř je totiž osazen moderním čipem Bionic A15, který pohání řadu iPhone 13. S tímto procesorem má telefon brutální výkon a podporuje sítě 5G. Vzadu případní zájemci najdou vylepšený dvanáctimegapixelový fotoaparát.

Ceny nového iPhonu SE začínají na 12 490 Kč za provedení s pamětí 64 GB. Varianta se 128GB pamětí vyjde na 13 990 Kč a nejvyšší verze s pamětí 256 GB stojí 16 990 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: Isaac Martin / Unsplash

Total
0
Shares