iPhone 14

Apple nám provětrá kapsy. Za nový iPhone 14 si řekne víc peněz, ale mohlo to být ještě horší

  • Pro Apple rozbít prasátko?
  • iPhone 14 oproti loňsku podraží!

Podle analytika společnosti KGI Securities Ming-Čch‘ Kchua budou iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dražší, než se původně myslelo. Hovořilo se o tom, že základní model bude k dostání za stejnou cenu jako jeho předchůdce, ale zdá se, že to nebude platit pro prémiové varianty Pro.


Nepřehlédněte: Potenciálně nebezpečný asteroid se blíží k Zemi, varuje NASA. Je velký jako velryba


Apple z lidí vytáhne víc peněz

Na Twitteru Kuo probíral fakt, že společnost Foxconn bude z navýšení prodejní ceny iPhonů 14 profitovat nejvíce. Napsal: „Odhadoval jsem, že prodejní cena řady iPhone 14 se zvýší oproti ceně série iPhone 13 asi o 15 procent, a to až na 1 500 amerických dolarů (35,3 tisíce korun) kvůli prudkému cenovému nárůstu a vyšším dodavatelským nákladům. Foxconn je hlavním dodavatelem součástek pro iPhony řady 14, takže jeho příjmy budou výrazně těžit ze zvýšených cen nových iPhonů.“

Prémiový iPhone 14 Pro (Max) podraží

Ve zprávě Kuo zmiňuje, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budou výrazně dražší, což dává smysl, když člověk uváží všechny špičkové technologie, které Apple do těchto telefonů plánuje dostat (nový typ displeje, nový procesor, vylepšený fotoaparát, rychlejší nabíjení baterie…)

O běžných modelech se analytik sice nezmiňuje, ale říká se, že Apple ponechá iPhone 14 za 799 dolarů (v Česku 22 990 Kč s daní) i navzdory geopolitickému napětí a problémům v dodavatelském řetězci. V podstatě se totiž nebude nijak lišit od předchozí řady, iPhone 14 bude mít stejný design i stejný (už výběhový) procesor.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares