iPhone

Apple na iPhonech dramaticky vylepší kvalitu telefonních hovorů. Protistranu uslyšíte i v totální bouřce

  • Apple přidá v rámci iOS 16.4 jednu skvělou vychytávku
  • Při běžném volání vás bude mnohem lépe slyšet

Společnost Apple je známa svou příkladnou softwarovou podporou. V současné době výrobce pracuje na aktualizaci, která přinese operační systém iOS 16.4. Zásadních vylepšení bude hned několik. To největší se bude týkat telefonování a ocení ho úplně každý. Upozornil na to server Macrumors.


Nepřehlédněte: Vědci vytvořili živý počítač pomocí 80 000 myších mozkových buněk. Přiblížili nás kyberpunkové budoucnosti


Telefonování na iPhonech projde obrovskou změnou

Apple říká, že nová funkce upřednostní váš hlas a zablokuje okolní hluk, takže telefonní hovory budou mnohem čistší a lépe uslyšíte člověka, se kterým telefonujete, a naopak.

Přenos zvuku by měl být prvotřídní, a to platí i v případě, že se budete nacházet ve velmi hlučném a větrném prostředí – například ve vichřici. Společnost Apple o tom informovala vývojáře prostřednictvím poznámek k aktualizaci.

Nejde však o úplnou novinku, jak by se na první pohled mohlo zdát, protože v iPhonech s iOS 15 a na počítačích Mac s macOS Monterey lze již nějakou dobu používat funkci Voice Isolation, která zásadním způsobem vylepšuje kvalitu přenášeného zvuku přes FaceTime a WhatsApp.

Zatím však není k dispozici pro klasické telefonní hovory, ale je nabízena pouze prostřednictvím VoIP (přenos hlasu přes internetový protokol).

Telefon, iPhone
Zdroj: Jenny Ueberberg / Unsplash

Apple nám udělá radost

Funkci Voice Isolation můžete na svém iPhonu aktivovat stažením ovládacího centra, klepnutím na položku mikrofon a volbou Voice Isolation. Podobným způsobem bude funkci možné aktivovat i pro standardní hlasové hovory.

A jaké další novinky pro nás Apple v iOS 16.4 chystá? Těšit se můžete na nové emoji (smajlíky), push notifikace z webových stránek, opravy chyb pro HomeKit, optimalizace detekce pádu a mnoho dalšího. K vydání aktualizace dojde v následujících týdnech.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Macrumors

Total
0
Shares