Apple Mapy v iOS 14.5

Apple Mapy v iOS 14.5 okopírují populární funkci Waze

  • Apple Mapy s příchodem iOS 14.5 nabídnou jednu z nejužitečnějších funkcí Waze
  • Nová aktualizace potěší také nejednoho milovníka hudby

S příchodem iOS 14.5 se majitelé telefonů iPhone dočkají hned několika skvělých vylepšení. Lidé, kteří novou verzi systému testují, hlásí, že nabízí např. možnost nastavit si vlastní výchozí aplikaci pro přehrávání hudby namísto Apple Music. To ocení všichni milovníci muziky využívající Spotify, Tidal či jiné streamovací služby.

Apple kopíruje Waze

Další novinka se dotkne aplikace Mapy, jež dostane funkci, kterou proslavila aplikace Waze a nedávno ji integrovaly i Google Mapy. Řeč je konkrétně o možnosti nahlásit při cestování nehody, různá rizika (například překážky na silnici, sražené zvíře a tak podobně) nebo policejní hlídky, které se následně objeví v navigacích dalších jablíčkářů.

Bezpečnost na prvním místě

Nebyl by to Apple, kdyby nedbal na to, aby zadávání problémů řidiče co nejméně rušilo a neohrozilo je na jejich vlastní bezpečnostní. V testovací verzi iOS 14.5 to zatím funguje tak, že lidé mohou využít hlasovou asistentku Siri, případně rozhraní, které se zobrazuje na displeji iPhonu či obrazovce CarPlay.


Psali jsme: Google kopíruje Apple. Android 12 nabídne uspání nepoužívaných aplikací


Je otázkou, jak moc se tato nová funkce uchytí. Nepochybujeme, že ve Spojených státech, kde iPhony používají miliony lidí, se v jablečné komunitě stane zakrátko velmi populární. V České republice však může být situace odlišná. V naší kotlině hodně oblíbená Waze je multiplatformní, proti uzavřenému ekosystému Applu tak má obrovskou výhodu.

Total
8
Shares