Apple pracuje na větším MacBooku Air

Apple je největší firmou světa. Podle tržní kapitalizace překonal Saudi Aramco

  • Apple je největší firmou na světě
  • Jako první americká firma překonal hodnotu dva biliony dolarů

Americká společnost Apple se stala první veřejně obchodovanou firmou, jejíž tržní kapitalizace překonala hranici dvou bilionů dolarů. Hodnota Amazonu se pohybuje kolem 1,63 bilionů dolarů, Microsoft má tržní hodnotu 1,59 bilionu dolarů a Alphabet 1,05 bilionu.

Před zhruba dvěma lety překonala tržní hodnota Applu jeden bilion dolarů, tento týden ve středu se firma dokonce přehoupla přes dva biliony dolarů. Překonala tak ropného giganta Saudi Aramco a stala se největší firmou na světě (podle tržní kapitalizace).

Apple se škádlí s Epic Games

Pozoruhodného výsledku se podařilo dosáhnout i přes spory s vývojáři z Epic Games kvůli hře Fortnite. Například dnes, v sobotu 22. srpna, je cena 497 dolarů za jednu akcii Applu, což znamená hodnotu společnosti 2,13 bilionu dolarů.

Jde to i bez legendárního Jobse

Apple skvělým výsledkem korunoval 12 let trvající růst, o který se zasloužil všudypřítomný přístroj iPhone. Právě ten firmu přeměnil z menšího hráče na trhu osobních počítačů v globálního obra, který působí v oblasti zábavy a komunikace. Jak zobrazuje graf níže, nenaplnily se černé scénáře, které po smrti Steva Jobse věštily úpadek společnosti. Naopak, pod vedením Tima Cooka roste hodnota jablečné firmy do závratných výšek.

Zdroj náhledové fotografie: Isaac Martin / Unsplash

Total
4
Shares