Skládací telefon

Apple dožene konkurenci. Prý chystá iPhone, který by čekal málokdo: ohne se v pase

  • Skládací iPhone je prý již ve stavu produkce
  • Podle některých zdrojů dorazí za 2 až 3 roky
  • Má mít velký osmipalcový displej, který by bude ohýbat napůl

Spekulace o tom, kdy a za jakých okolností Apple představí svůj první skládací telefon, jsou tu s námi již několik let. Podle několika novějších informací serveru The Information to však vypadá, že představení je celkem blízko. Společnost Apple údajně již interně vyvíjí dva skládací telefony.


Nepřehlédněte: Co s utopeným telefonem? iPhone v žádném případě nevkládejte do rýže, radí Apple


Skládací iPhone

Dle nejnovějších informací se zdá, že americká společnost vyvíjí dva nové iPhony s ohebnými obrazovkami. Tato technologie by mohla nabídnout design ve stylu véčka, tedy podobný modelům Z Flip od společnosti Samsung.

Korejský Samsung je v segmentu skládacích telefonů naprostá špička. Přestože konkurence mu roste jako houby po dešti (Motorola, Honor, OnePlus, Google), on se drží stále na prvním místě. Véčkové skládačky se dokonce staly mnohem dostupnějšími, pořídíte je už pod 30 tisíc korun.

Apple prý pokukuje po véčkové konstrukci z důvodů jednodušší výroby a obecné zákaznické poptávky. Véčkový telefon má velkou výhodu ve velikosti: ve složeném stavu je velmi kompaktní, v rozloženém pak působí jako plnohodnotný mobil. Předpokládá se, že toto zařízení bude mít přibližně stejnou velikost jako iPad mini a po otevření nabídne osmipalcovou obrazovku.

iPhone 15
Zdroj: Apple

Kdy dorazí véčkový iPhone?

Kdy skládačka Apple dorazí? Podle zvěstí se inženýři společnosti Apple v současné době snaží přijít na to, jak minimalizovat záhyby, které trápí některá současná skládací zařízení. Pokud se tento problém podaří vyřešit, mohli bychom se tohoto tabletu/telefonu dočkat v roce 2026 nebo 2027.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash, zdroj: Mirror, The Information

Total
0
Shares