iPhone

Premiéra nových iPhonů 12 je na spadnutí! Apple už je posílá do obchodů (aktualizováno)

  • Apple představí iPhone 12 přesně za 14 dní
  • Příští týden začne navážet do obchodů první modely

Před nedávnem se konala velká tisková konference společnosti Apple. Právě na ní v minulosti vedení podniku pravidelně odhalovalo nové iPhony. Letos se tak ale nestalo a nikdo zatím neoznámil, kdy se nové jablečné smartphony ukážou. Naštěstí nepotřebujeme oficiální vyjádření výrobce, protože o tom, kdy se vše odehraje, už si štěbetají i vrabci na střeše.

Dva zamíří do obchodů

V kalendáři si označte datum 13. října. Právě v tento den by se měla uskutečnit tisková konerence, na které Apple nové iPhony odhalí. První dodávka modelů iPhone 12 a iPhone 12 mini půjde k prodejcům už 5. října. Kdy se telefony začnou oficiálně prodávat, už ovšem nevíme. Určitě k tomu dojde ale ještě během října.

Jaká bude cena?

Obě nejlevnější dvanáctky nabídnou 64, 128 nebo 256 GB vnitřní paměti, což prozradil známý tipér Jon Prosser. Z dřívějších zpráv víme, že cena iPhonu 12 mini se má pohybovat v rozmezí 699 až 749 dolarů. V Evropě se ale tradičně jedná o stejnou částku v eurech, takže přepočet na koruny už tak pozitivně nevychází. Pro iPhone 12 mini platí rozmezí 18 900 až 20 300 Kč, zatímco iPhone má být k dostání od 799 až 849 eur, v přepočtu od 21 600 do 23 000 Kč.

Těšíte se na nové iPhony 12? Dejte nám vědět v diskuzi!

Původní článek z 15. 9

Společnost Apple naplánovala na dnešní večer keynote, na které odhalí novinky pro předvánoční trh. Podle očekávání by na akci měly být k vidění nové iPhony s pořadovým číslem 12. Akce odstartuje v 19:00 středoevropského času.

O iPhonech 12 bylo popsáno mnoho listů virtuálního papíru. A ani se není čemu příliš divit. Chytré telefony společnosti Apple vždy patří k tomu nejočekávanějšímu, co mobilní trh každoročně přináší.

Bez drátových sluchátek

Už dříve jsme vás informovali o tom, že Apple u nových dvanáctek z balení odstraní populární drátová sluchátka EarBuds. Cílem není jen ušetřit náklady, ale hlavním důvodem je podpořit prodej bezdrátových sluchátek AirPods.

Kolik bude nových iPhonů?

Spekuluje se, že Apple dnes představí čtyři nové iPhony, které se budou lišit nejen velikostí, ale i výbavou. Základní iPhone 12 dostane úhlopříčku 5,4 palce, větší iPhone 12 Plus nabídne panel velikosti 6,1 palce. U iPhonu 12 Pro se dočkáme navlas stejné úhlopříčky, ale u většího iPhonu 12 Pro Max se velikost displeje natáhne až k 6,7 palcům.

Nebo bude všechno jinak?

Kromě telefonů cupertinský gigant možná ukáže i nové chytré hodinky, nový iPad či Mac s novým systémem macOS 11 Big Sur. Je možné, že právě těmto produktům se dnešní akce bude primárně věnovat. Před pár dny totiž na internet unikla informace, že nové iPhony americký výrobce představí až příští měsíc.

Jak sledovat?

Dnešní keynote můžete sledovat přímo na YouTube kliknutím na tlačítko přehrát níže.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

Total
0
Shares