Apple pracuje na větším MacBooku Air

Apple a Google stáhly ze svých obchodů Fortnite. Studio Epic Games podává žalobu

  • Apple a Google zakročily proti tvůrcům Fortnitu
  • Hru stáhly se svých obchodů
  • Epic Games nyní vrací úder

Na konci uplynulého týdne společnosti Apple a Google zakročily proti tvůrcům Fortnitu, když hru stáhly ze svých obchodů. Stalo se tak kvůli tomu, že studio Epic Games začalo obcházet pravidla jejich obchodů. Vývojáři populární on-line hry vidí celou věc ale trochu jinak a tak obě technologické firmy ženou k soudu.

Epic obcházel pravidla

Od minulého pátku si nemohou herní fandové stáhnout Fortnite z obchodů App Store a Google Play. Applu a Googlu vadilo, že hráči ve hře mohli nakupovat virtuální mince, battle pass, oblečky i další výbavu o 20 % levněji.

Háček byl v tom, že měnu studio na telefonech a tabletech neprodávalo prostřednictvím App Store a Google Play, ale skrze alternativní platební bránu. To je přitom v přímém rozporu s pravidly těchto obchodů – firmy Apple a Google přicházely o velké peníze a hra z obou katalogů proto okamžitě zmizela.

Nejoblíbenější on-line hra na světě

Studio Epic Games si ale celou věc nenechalo líbit a na Apple a Google podalo žalobu s tím, že obě společnosti zneužívají své dominantní postavení na trhu – z každé uskutečněné platby si totiž strhávají 15 až 30 %. A to autorům Fortnitu velmi vadí.

Bude zajímavé sledovat, jak spor dopadne. Jisté je v tuto chvíli jen to, že celá věc doláhá hlavně na samotné hráče. Připomeňme, že on-line multiplayerový titul Fortnite má po celém světě čtvrt miliardy uživatelů.

Zdroj náhledové fotografie: Isaac Martin / Unsplash

Total
5
Shares