Očkování proti COVID-19

Aplikace Tečka zmodrala, usnadní to cestování do zahraničí

  • Vyšla nová verze aplikace Tečka pro mobily s Androidem a iOS
  • Certifikáty v aplikaci nově zmodraly, ulehčit by to mělo cestování

Aplikace Tečka, kterou snadno prokážete, že jste očkovaní, testovaní nebo máte imunitu po prodělané nemoci, zmodrala. Nejedná se však o chybu. Podbarvení samotného QR kódu se změnilo na neutrální modrou, zejména pro snadnění použití v zahraničí. Stále je v platnosti, že rozhodující je informace, kterou obsahuje QR kód. K jeho kontrole slouží nadále aplikace čTečka.


Nenechte si ujít: Aplikace Tečka: stáhněte si do svého mobilu Covid pas EU


Certifikáty v Tečce zmodraly

Aplikaci Tečka, kterou lze prokázat bezinfekčnost, si nainstalovaly už více než 2 miliony lidí. Před nedávnem to uvedli zástupci Chytrá karantény na Twitteru. Nyní tato důležitá aplikace prošla důležitou změnou, která má ulehčit cestování do některých evropských zemí, kde platí jiná pravidla pro uznávání platnosti certifikátů a dosavadní zbarvení (zelená/červená) mohlo kontrolory mást.

Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a šéf Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT), uvedl: „Při otevření aplikace se lidem stále zobrazují zelené či červené fajfky, ale po rozkliknutí certifikátu, aby se zobrazil QR kód, je nově ohraničení neutrálně modré.“ Podle Dzirilly za změnou barvy stojí to, že různé země mají různé přístupy k tomu, jak validují test, prodělaný Covid nebo očkování.

Změna podbarvení stránek „Certifikát“ a „Podrobnosti“ je pohotovou reakcí na zkušenosti některých uživatelů Tečky, kteří se při cestování do zahraničí setkali s komplikacemi, kdy dosavadní podbarvení (zelená/červená) mátlo celníky, protože např. červené/zelené podbarvení v některých zemích znamenalo něco jiného než u nás.

Ke stažení je pro Android a iOS

Pokud aplikaci Tečka stále ještě nevyužíváte, jistě vám přijde vhod náš návod, jak do do svého mobilu Covid pas EU snadno a během pár minut stáhnout.

Nejnovější verzi Tečky, která přinesla nové modré podbarvení, používá podle vyjádření zástupců Chytré karantény už více než 85 procent uživatelů této aplikace. Nadále zůstává v platnosti, že Tečka je zdarma ke stažení pro chytré telefony se systémy Android iOS.

Stahujte aplikaci Tečka:

Total
1
Shares