Dítě s telefonem

Aplikace Readmio je hitem. Baví rodiče i děti

  • Aplikace Readmio slaví obrovský úspěch
  • Za půl roku eviduje téměř 80 tisíc stažení a skoro tisíc aktivních uživatelů denně

Více než 20 tisíc aktivních uživatelů napočítá každý měsíc aplikace Readmio, která oživuje pohádky díky pokročilé technologii rozpoznání řeči. Každý den si pak aplikaci otevře v průměru necelá tisícovka uživatelů, kteří v ní stráví dohromady téměř 150 hodin a přečtou si přes 50 tisíc pohádek měsíčně.

Od spuštění aplikace si ji do svých zařízení stáhlo již 71 tisíc lidí a každým dnem přibývají další. Tvůrci aplikace, která je v ostrém provozu teprve od června roku 2020, navíc neustále pracují na přidávání nových pohádek i jazykových verzí – brzy se totiž objeví také za hranicemi.


Psali jsme: Aplikace Readmio nechává ožít pohádky. Příběhy při čtení reagují na hlas zvukem


„Z celkového počtu necelých osmdesáti tisíc stažení bylo 67 % v České republice a 30 % na Slovensku. Tyto statistiky absolutně předčily naše očekávání a my doufáme, že v tomto trendu budeme pokračovat. Opravdu nás těší dosavadní úspěch naší technologie a jsme rádi, že i díky ní spolu rodiče s dětmi tráví více času,“ řekl spoluzakladatel Readmio Ilya Novodvorskiy.

Readmio
Readmio, ilustrační | foto: Readmio

Nový obsah do Readmio přibývá pravidelně

V posledních dvou měsících loňského roku bylo v aplikaci staženo více než 110 tisíc nových příběhů. Z 20 000 stálých měsíčních uživatelů si nový obsah stáhlo 40 %. V současnosti ke stávajícím 160 pohádkám přibývají v každém týdnu 2 až 3 další. Do budoucna mají vývojáři v plánu vytvořit komplexní knihovnu, jež bude obsahovat širokou škálu příběhů, do kterých se rádi začtou děti i jejich rodiče. Mimo to již dnes vznikají další jazykové mutace, což souvisí nejen se vstupem Readmio na zahraniční trhy, ale může také dětem pomáhat s výukou cizích jazyků.

Cílem není konkurovat papírovým knihám

Na jednoho z necelé tisícovky uživatelů denně připadá 11 minut aktivity v aplikaci. I proto se startup rozhodl zařadit do své nabídky také příběhy s kratším rozsahem. Readmio tak může například sloužit rodičům při cestách, kdy je logisticky náročné balit knihy s sebou, nebo jako náhrada za klasickou knihu v případě, že by bylo problematické ji sehnat. Důležitým aspektem je také to, že díky Readmio je rodičům k dispozici značně rozšířený repertoár pohádek pro předčítání.

Zdroj náhledové fotografie: Patricia Prudente / Unsplash

Total
0
Shares